Naga Markets

CD Projekt [CDR], Selvita [SLV] – Gorące spółki dniaAnalitycy Noble Securities w najnowszej rekomendacji, nieznacznie podnieśli cenę docelową dla akcji CD Projektu do 176,44 zł z 172,22 zł wcześniej, jednocześnie podtrzymując rekomendację “redukuj”. Głównym powodem obniżenia wyceny są słabe prognozy sprzedażowe kluczowej gry „Cyberpunk 2077”. “Słabe wyniki okresowe za QII i QIII 2021 r., brak oficjalnych danych sprzedażowych dot. Cyberpunka, nadal niskie oceny wersji CP 2077 na konsole starszej generacji oraz niska liczba graczy według portalu Steamcharts skłania nas do rewizji założeń dotyczących prognozowanego wolumenu sprzedaży Cyberpunk 2077 w następnych latach” – podano w raporcie.

“W perspektywie krótkoterminowej, premiery gier w wersji na konsole nowej generacji: Cyberpunk planowana na QI 2022 r. oraz Wiedźmin 3 planowana na QII 2022 r. mogą jednak wpłynąć na poprawę sentymentu do spółki” – dodano.Bez kierunku 

W ocenie analityków CD Projekt może wypracować w 2021 roku 320,1 mln zł EBITDA, a w przyszłym roku wynik EBITDA może wynieść 648,8 mln zł. Na wykresie bez większych zmian i od dłuższego czasu kurs dryfuje bez wyraźnego kierunku.

cd projekt


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Blisko maksimów 

Biotechnologiczna spółka Selvita poinformowała wczoraj, że jej firma zależna – chorwacka Fidelta, otrzymała zlecenie o wartości 2,28 mln euro (ok. 10,57 mln zł) na identyfikację związku wiodącego, mogącego mieć zastosowanie w terapii astmy, w tym astmy ciężkiej, który będzie można poddać ocenie profilu bezpieczeństwa i dalej rozwijać w celu nominacji kandydata przedklinicznego. Fidelta, w swoich laboratoriach w Zagrzebiu, będzie świadczyć usługi z zakresu chemii medycznej, farmakologii in vitro i in vivo oraz DMPK. Zlecenie realizowane będzie w okresie kolejnych 12 miesięcy (do 31 grudnia 2022 r.).

selvita

Łączna wartość usług, które będą realizowane przez grupę kapitałową Selvita na rzecz klienta w 2022 r. wynosi obecnie 3,3 mln euro (15,31 mln zł). Notowania Selvity nie specjalnie reagują na tę informację. Po naruszeniu rekordów hossy, kurs spada kierując się na najbliższe wsparci w rejonie 76 zł.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here