Naga MarketsCD Projekt [CDR], Oponeo [OPN] – Gorące spółki dniaPoniedziałkowa sesja pokazała co może dziać się na notowaniach producenta gier CD Projekt w najbliższych dniach. Najgłośniejsza i najbardziej wyczekiwana premiera roku czyli Cyberpunk, odbędzie się w najbliższych dniach. Kolejne sesje mogą więc odznaczać się podwyższoną zmiennością, tak jak było to wczoraj, kiedy po osiągnięciu nowe maksimum, kurs drastycznie spadł. Raczej powodem takiego zachowania nie powinno być znoszone tzw. embargo na recenzje gry w serwisach branżowych.

    • “Cyberpunk 2077” z pozytywnymi recenzjami
    • Cały tydzień może bujać na akcjach CD Projektu
    • Zaczyna się najlepszy okres w roku dla Oponeo

Produkcja jak dotąd zbiera same zachwyty w mediach i podobnie było po zakończeniu sesji. Wydaje się, że jest to naturalne zachowanie kursu, biorąc pod uwagę ogromne oczekiwania i już dokonany gigantyczny wzrost notowań.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tydzień podwyższonej zmienności

Wczoraj doszło nawet do zawieszenia notowań, co dotąd nie spotykało CD Projekt. Wydaje się więc, że ten tydzień zapowiada się bardzo aktywnie na akcjach spółki.

cd projekt

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Oponeo liczy na ostrą zimę

Szacunkowymi wynikami za listopad pochwalił się wczoraj dystrybutor opon samochodowych, spółka Oponeo. Firma odnotowała w tym miesiącu około 155,79 mln zł przychodów ze sprzedaży netto. Oznacz to spadek rok do roku o 3%. Narastająco przychody za okres styczeń-listopad 2020 roku ukształtowały się na poziomie 865,55 mln zł, co stanowi wzrost o 5% r/r. Lekki spadek to zdaniem spółki efekt pandemii oraz pogody. Warto mieć na uwadze, że prognozy pogodowe wskazują na cykliczną, co 10 lat mocniejszą zimę. Jeżeli prognozy się sprawdzą, spółka powinna mieć szansę na bardzo udany okres.

oponeo

Przypomnijmy, że za trzy kwartały spółka notuje stratę netto w wysokości 3,93 mln zł, co nie jest złym wynikiem na tle poprzedniego roku. W I-III kw. 2020 r. spółka miała 9,6 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 2,33 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 643,9 mln zł w porównaniu z 551,61 mln zł rok wcześniej. Na wykresie cena pnie się do góry i im gorsze będą warunki pogodowe, tym powinniśmy obserwować mocniejszy popyt na akcje.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here