Naga MarketsGrupa Kapitałowa CD Projekt działa w dynamicznie rozwijającej się branży elektronicznej rozrywki – gier wideo.

źródło xStation 5

Sporą bo ponad 6,5% przeceną zakończyła się czwartkowa sesja na notowaniach lidera producentów gier komputerowych. Spadki dokonały się przy najwyższych od początku tygodnia obrotach. Zaskakiwać może fakt, że tego dnia pojawiły się pozytywne dla spółki informacje. Chodzi o zawarcie umowy z Warner Bros. Home Entertainment, na podstawie której spółka udzieliła Warner Bros wyłączną licencję na korzystanie z gry Cyberpunk 2077 w wersji na komputery PC oraz konsole PlayStation4 i Xbox One w zakresie koniecznym do prowadzenia dystrybucji w USA, Kanadzie i Meksyku. Umowa reguluje także minimalne nakłady Warner Bros na kampanię marketingową gry. Mocniejszy spadek wygląda groźnie na tle bardzo słabego ruchu wzrostowego z ostatnich tygodni oraz z uwagi na fakt, że zwyżka nie była w stanie przełamać poziomu 200 zł. Wydaje się, że głównym tematem na najbliższy okres może być kwestia obrony dołka z 10 września.

Orbex

Zakłady Mięsne Henryk Kania to jeden z największych producentów wyrobów wędliniarskich i mięsa konfekcjonowanego w Polsce.

Ciekawą sesję zaliczyła Kania, której akcje rosły o 1,6% choć przy bardzo niewielkich obrotach. Środowa sesja zakończyła się dłuższym dolnym cieniem, a wczoraj sytuacja się powtórzyła. Wyhamowanie spadków ma miejsce na poziomie wsparcia opartego o wcześniejsze szczyty. Warto pamiętać, że we wrześnie akcje dynamiczne drożały o blisko 50%. Korekta, która pojawiła się po wynikach za pierwsze półrocze nie powinna zatem dziwić. Ciekawie może być w kolejnych sesjach, kiedy zobaczymy czy popyt nadal jest aktywny. Wracając do tematu wyników, spółka odnotowała w pierwszej połowie roku 27,14 mln zł zysku netto wobec 21,6 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 565,23 mln zł wobec 684,74 mln zł rok wcześniej. Pozytywnie na notowania działają także wcześniejsze doniesienia o spłacie zadłużenia i pozytywnych efektach rekonstrukcji zewnętrznych źródeł finansowania spółki.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena bitcoina zagrożona?
Następny artykułICOBusters wyemituje token zespołowy
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here