Naga Markets

CD Projekt [CDR], Grupa JSW [JSW] – Gorące spółki dniaLepsze czasy nastały na akcjach CD Projektu. Lider polskiego rynku gier komputerowych zyskuje już niemal 70% od początku września. Wczoraj kurs kontynuował zwyżkę, wychodząc na nowe maksima odbicia. Patrząc na wykres w skali tygodniowej widać, że popyt ma otwartą drogę do strefy oporu na jaką składają się wcześniejsze dołki. Są to okolice 150 zł. Wczoraj spółka otrzymała wsparcie w postaci mocnej rekomendacji. Analitycy DM BOŚ podwyższyli cenę docelową akcji CD Projekt do 106 zł za akcję, z 89 zł poprzednio oraz podtrzymali rekomendację sprzedaj/niedoważaj.

Zdaniem analityków, w ostatniej aktualizacji strategii CD Projekt przedstawił plany projektów, które były dużo ambitniejsze, niż spodziewał się rynek. Ich zdaniem nowa strategia zapowiada przyspieszenie wydawania nowych gier.

150 zł ważnym oporem 

„Pomimo włączenia do naszego modelu nowo ogłoszonych projektów, co skutkuje nagromadzeniem dużych wydań gier AAA od 2026 roku, nasz 12-miesięczny EFV dla CD Projekt rośnie zaledwie o 19 proc. do 106 zł na akcję (wcześniej 89 zł na akcję)” – napisano w raporcie.

cd projekt

Blisko wcześniejszych dołków 

Również mocną rekomendację, która przyczyniła się do wzrostu kursu, otrzymał wczoraj JSW. Raport został wydany pod koniec października. Analitycy DM BOŚ podwyższyli cenę docelową akcji JSW do 100 zł, zł 70 zł poprzednio. „Szokują nas wyjątkowo niskie poziomy wyceny walorów JSW, które oceniamy jako niezasłużenie tanie i podtrzymujemy pozytywne nastawienie do spółki (Kupuj/ Przeważaj; 12M EFV = 100 zł na akcję).

jsw

Podwyższamy prognozy finansowe zważywszy na korzystniejsze, niż zakładaliśmy wcześniej warunki makroekonomiczne, oraz oczekujemy wyraźnej poprawy bilansu spółki. Zakładamy, że pozycja gotówkowa netto na koniec br. przekroczy poziom bieżącej kapitalizacji rynkowej JSW” – napisano w raporcie. Wykres wskazuje na odbicie z poziomu tegorocznych minimów. Pierwszy ważny opór mamy w rejonie 45-46 zł.

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPoranny przegląd rynków: Po podwyżce przez Fed, teraz czas na BoE
Następny artykułBiomed Lublin zaktualizował strategię rozwoju – zapiski giełdowego spekulanta
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here