Naga MarketsGrupa Kapitałowa CD Projekt działa w dynamicznie rozwijającej się branży elektronicznej rozrywki – gier wideo.

cd projekt
źródło xStation 5

Notowania spółki otworzyły się dość wysoko podczas startu wczorajszej sesji, jednak dalszy przebieg notowań nie był już tak optymistyczny. Powodem mocnego otwarcia była dość zaskakująca informacja o chęci wypłaty dywidendy w wysokości 1,05 zł na akcję czyli przeznaczenie na ten cel ponad 100 mln zł. Jest to druga najwyższa dywidenda w historii firmy. Proponowany dzień ustalenia prawa do dywidendy to 31 maja, a wypłaty 13 czerwca. Informacja jest zaskakująca, gdyż dotąd spółka miała dość niechętne stanowisko w tej sprawie, często mimo wysokich zasobów gotówki zasłaniając się wysokimi nakładami inwestycyjnymi. Dywidenda cieszy, aczkolwiek w komunikacie podkreślono, że spółka nie zamierza przyjąć stałej polityki dywidendowej. Spoglądając na wykres, wydaje się, że możliwy jest drugi w tym roku atak za zeszłoroczne maksima.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: Grupa Kęty – poprawia wyniki, notowania nadal blisko kluczowego wsparcia

Fabryki Mebli Forte to producent mebli, notowany na GPW od 1996 roku.

forte
źródło xStation 5

Również mocne otwarcie środowej sesji mieliśmy na walorach Forte. Z czasem wynik pogarszał się i trudno było przełamać barierę 30 zł. Powodem mocnego otwarcia sesji była publikacja raportu ze wstępnymi szacunkami wyników za pierwszy kwartał. Przychody wzrosły do poziomu 319 mln zł co oznacza wzrost o około 8% w porównaniu z rokiem poprzednim. Wyniki w ujęciu EBITDA wyniósł 38 mln zł w IV kwartale oraz 23 mln zł w I kwartale. Notowania spółki otworzyły się 4% luką wzrostową. Spoglądając szerzej, spółka ma za sobą sporą przecenę i obecnie odrabia straty. Wydaje się, że kurs powoli wzrasta w kierunku linii łączącej serię wcześniejszych wierzchołków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here