Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Grupa Kapitałowa CD Projekt RED to istniejąca od 18 lat grupa firm zajmująca się dystrybucją gier komputerowych i filmów.

Spółka zyskała podczas środowej sesji 5,3%. Była to już szósta z rzędu dość ożywiona sesja, podparta wyższymi obrotami. Niewątpliwie więc spółka znajduje się w gorącym okresie, który powinien rozstrzygnąć kwestię dalszych wzrostów. W ubiegłym tygodniu doszło do sporych spadków, które sięgnęły 10%. Od początku obecnego tygodnia odrabianie strat przekracza już 8%. Zakładając dalsze wzrosty zgodnie z panującym trendem, można przyjąć hipotezę o fałszywym wybiciu poziomu ostatniego dołka. Warto pamiętać, że przed spadki przez długi okres trwała bardzo wąska konsolidacja, wywołanie mocniejszego ruchu na południe, mogło pozwolić na transfer akcji do tzw. silniejszych rąk. Jest to jednak tylko pewna hipoteza, która jeżeli ma się potwierdzić, to poziom ostatniego minimum nie powinien już być naruszany, a cena powinna rosnąć w najbliższym czasie do ostatniego maksimum. Dzisiaj DM BOŚ dodał spółkę do grona tzw. „top picks” czyli walorów mających zachowywać się lepiej niż rynek, w kolejnym miesiącu. Jest to mały argument po stronie dalszych wzrostów. Ożywiona dyskusja o przyszłości spółki trwa na największej polskiej grupie giełdowej na Facebooku – Zyskowna strona giełdy.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

PZ Cormay SA jest producentem odczynników diagnostycznych i dystrybutorem sprzętu diagnostycznego.

Spółka notuje serię trzech bardzo udanych sesji. Wczoraj wzrosty wyniosły 3,9%, a od początku miesiąca ruch na północ przekroczył już 20%. Wszystko to na narastających obrotach. Takie zachowanie kursu czyli dynamika podparta obrotami daje szansę na wybicie poziomu poprzedniego szczytu, który już wczoraj był naruszony. Patrząc na wykres tygodniowy, widać że takie wybicie mogłoby otworzyć przestrzeń do kontynuacji trendu wzrostowego do okolic powyżej 4 zł. Ostatnio o spółce pisaliśmy 5 kwietnia.

 

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” 19.04.2017 EUR/CAD
Następny artykułOpcja na dziś – PUT na EURAUD 20.04.2017
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here