Naga MarketsGrupa Kapitałowa CD Projekt działa w dynamicznie rozwijającej się branży elektronicznej rozrywki – gier wideo.

cdprojekt

Te artykuły również Cię zainteresują
Po kilku dniach wzrostowego odbicia, wczoraj lider branży gamingu na GPW zanotował słabsza sesję. Kurs zatrzymał się przy lokalnym oporze w rejonie 280 zł. Całość odbicia i tak wygląda mocno jak na okres ogromnej słabości rynków. Wydaje się, że spółka nadal ma szanse odrabiania strat, gdyż fundamenty podczas spadków nie uległy zmianie. To co najbardziej istotne to oczekiwanie na debiut „Cyberpunka”. W tej sprawie, spółka uspokaja, że prace nie zostały spowolnione, gdyż załoga pracuje w trybie zdalnym. Po za tym, epidemia koronawirusa, nie tylko nie szkodzi branży, ale wręcz przeciwnie, wiele spółek informuje o zwiększonej liczbie pobrań gier w okresie wybuchu epidemii. Oczywiście, trzeba pamiętać, że pod względem wskaźnikowych, spółka była i nadal jest określana jako droga, jednak branż gier rządzi się swoimi prawami i tu najbardziej istotne jest czekanie na debiut ważnej gry, a „Cyberpunk” jest najbardziej oczekiwaną grą na świecie.

Zobacz również: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od 2011 roku.

bloober

Wczoraj silnie drożały akcje spółki i to przy wsparciu wyższych obrotów. Firma podała przybliżoną datę premiery gry, z którą wiążą się spore oczekiwania czyli „Blair Witch”. Na platformie Nintendo Switch debiut planowany jest na lato 2020 roku. Gra jest typowym horrorem czyli wpisuje się w strategię spółki, która już teraz uważa się za światowy numer jeden tego gatunku. Wcześniej, w lutym spółka pokazała dobre wyniki za 2019 rok. Zysk netto w wysokości 4,64 mln zł i 14,73 mln zł przychodów to wyniki lepsze niż rok temu. Co ważne, spółka jest dochodowa, co nie zawsze ma miejsce w przypadku producentów gier i planuje nadal polepszać swoją pozycję na świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here