Naga MarketsCD Projekt [CDR], Apator [APT] – Gorące spółki dniaLider polskiego gamingu CD Projekt notuje serię kilku nieco lepszych sesji. Patrząc na wykres, wydaje się, że wybicie ostatniego wierzchołka przy niemal 180 zł, może otworzyć drogę do nieco większej korekty, sięgające oporu pod 200 zł. Wczoraj spółka otrzymała jednak kolejną obniżoną rekomendację. Analitycy DM BOŚ obniżyli wycenę akcji CD Projektu do 142 zł z 231 zł poprzednio, zachowując rekomendację “trzymaj”. Analitycy obniżyli prognozy wolumenu sprzedaży Cyberpunka 2077 w 2021 r. i 2022 r. do odpowiednio 3,6 mln i 5,9 mln sztuk.

W raporcie autorzy wyjaśniają, że do obniżenia prognoz sprzedaży skłonił ich m.in. brak powrotu gry do sprzedaży w Sony PSN Store, ujawnienie przez spółkę, że w najbliższej przyszłości nie zamierza wydać wersji on-line Cyberpunka 2077 w trybie wieloosobowym, zaksięgowanie 185 mln zł rezerwy na zwroty w raporcie rocznym oraz to, że ponad połowa zespołu pracującego nad Cyberpunkiem 2077 zajmuje się naprawą gry.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs zatrzymany przy 180 zł

W pierwszym kwartale 2021 roku analitycy zakładają wolumen sprzedaży Cyberpunka 2077 na 0,5 mln sztuk (2 mln sztuk poprzednio). Ich zdaniem, powinno to pozwolić spółce na wygenerowanie 147,8 mln zł przychodów i 34,7 mln zł zysku netto, co oznaczałoby spore spadki rok do roku.

cdprojekt


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Korekta do linii trendu

Wynikami za I kwartał pochwalił się wczoraj Apator. Spóła wypracowała w tym okresie 40,38 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 16,89 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik netto jest imponujący, jednak należy pamiętać o dużym wpływie zdarzeń jednorazowych. Tu największy pozytywny wpływ miało zbycie nieruchomości Apator Powogaz co dało dodatkowe 27,6 mln zł. Po oczyszczeniu wyniku ze zdarzeń jednorazowych, zysk netto Grupy Apator ukształtował się na poziomie 13,8 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł 56,41 mln zł wobec 20,38 mln zł zysku rok wcześniej.

apator

EBITDA sięgnęła 69,98 mln zł wobec 33,17 mln zł. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 224,5 mln zł wobec 224,54 mln zł rok wcześniej. Generalnie wyniki Apatora są od lat bardzo stabilne, co przekłada się także na regularne wypłacanie dywidend. Od końca lutego kurs podlega korekcie. W tym czasie nie widać jednak zdecydowanej reakcji podażowej i wydaje się, że bliskość linii trendu i wsparcia przy 23,30 zł, może doprowadzić do próby odbicia.

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs eur | kurs złotego | kurs.dolara | złoty | wiadomości bitcoin |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here