Naga MarketsGPW sesja z dzwonkiemW najnowszym odcinku programu Inside Solution One Michał Ławiński oraz ekspert do spraw rynków finansowych Łukasz Jarzyłło rozmawiali na temat sytuacji na polskiej giełdzie. Wśród spółek, które omówili znalazły się między innymi CD Projekt, CCC i PKN Orlen. W programie także o bankach oraz o niepokojących danych na temat rosnącej inflacji w Polsce.


Indeks WIG-Banki w tarapatach, polska giełda daleko w tyle za USA

Zarząd CD Projekt zdecydował o przesunięciu daty premiery gry “Cyberpunk 2077” na 17 września 2020 roku z 16 kwietnia. Jak podał CD Projekt, decyzja uzasadniona jest potrzebą zapewnienia dodatkowego czasu na prace związane z testowaniem gry, usunięciem usterek i nadaniem jej ostatecznego szlifu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania otworzyły się dość dużą luką. CD Projekt był drogi, a przełożenie premiery zwiększyło niepewność inwestorów. 135 zł to poziom po którym bym kupił tą spółkę w długim terminie – oznajmił Jarzyłło.

Natomiast giełda amerykańska odnotowuje kolejne historyczne szczyty. Czy istnieje jakiś sufit dla amerykańskiego rynku akcji?

Wyniki spółek w USA są dobre. W tym roku można założyć, że krachu nie będzie ze względu na wybory prezydenckie w USA. Nie ma korelacji między USA, a Polską. Nasza giełda jest oderwana od całego świata – dodał.

Z kolei polski sektor bankowy staje się coraz ciekawszy. Banki rozpoczęły tworzenie rezerw z tytułu kredytów indeksowanych we frankach. Bank Millenium czy mBank przeznaczyły odpowiednio 150 i 130 mln zł. Inne banki mają również problemy, jak wpłynie to na cały sektor w obecnym roku?

Generalnie banki mają duży problem, niskie stopy procentowe nie ułatwiają zadania i na wszelki sposób podnoszą opłaty za podstawowe usługi. Kolejne wygrane klientów z bankami w sądach mogą zwiększyć ryzyko płynności sektora. Alior spadł z 90 do poniżej 30 zł za akcję – powiedział prowadzący program.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here