Naga MarketsCD Projekt był wczoraj jednym z najsilniejszych polskich blue chipów Na krajowym rynku nadal utrzymują się pozytywne nastroje, indeks największych spółek i w ślad za nim kontraktów terminowych rośnie kolejną sesję z rzędu. Tuż po otwarciu notowań dla FW20 nastroje były raczej stonowane, kurs przez wiele godzin pozostawał poniżej poprzedniego zamknięcia.

CD Projekt i LPP najsilniejszymi spółkami podczas wtorkowej sesji

Dopiero wczesnym popołudniem popyt przeszedł do ofensywny windując notowania na nowe lokalne maksima. Na wykresie dziennym kurs osiągnął teoretyczny poziom docelowy (2473 pkt.) określony wsp. 1,618 i wysokością ostatniej (wrześniowej) korekty spadkowej. Wolumen obrotu jest stabilny, lekko rośnie LOP. MACD oddala się od linii sygnalnej, średnia 15-sesyjna na powrót oddala się od dłużej 45-sesyjnej, rośnie miernik siły trendu ADX. Jedynie na RSI jest obserwowane wejście w strefę tzw. wykupienia rynku. Na wykresie 60-min notowania są w wyostrzającym się trendzie wzrostowym. Kurs jest bliski osiągnięcia poziomu docelowego (2488 pkt.) wsp. 2,618 z ostatniej lokalnej fali spadkowej z końca września. W tym interwale zaczynają pojawiać się negatywne dywergencje na podstawowych wskaźnikach AT ostrzegając przed możliwym schłodzeniem rozgrzanych nastrojów.

FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym
FW20 w układzie 60-minutowym

W grupie spółek indeksu bazowego nadal utrzymuje się zdecydowana przewaga liczby spółek wzrostowych, jednak zmieniają się powoli liderzy. Oprócz wciąż napędzających zwyżkę banków do gry włączają się akcje CDPROJEKT i LPP, sektor paliwowy jest wciąż dodatni ale o mniejszym impecie. Bardzo mocny spadek zaliczyły akcje ALLEGRO. 

Na rynkach zachodnich przebieg wczorajszej sesji był lekko spadkowy, poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy idą dość płasko implikując neutralny początek sesji dla FW20.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs forinta prognozy | wykres cen bitcoina | xm broker | tauron akcje notowania | lpp kurs | newconnect | kurs franka do złotówki |

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here