Naga Markets

CD Projekt był wczoraj jednym z najsilniejszych polskich blue chipówWtorkowa sesja dla grudniowej serii kontraktów terminowych na WIG20 zakończyła się blisko poprzedniego zamknięcia. Na wykresie 60-min jest widoczna próba górnego wybicia z lokalnego kanału spadkowego.

CD Projekt wsparł wczoraj indeks WIG20

Sam fakt wybicia nie do końca się powiódł, ale w miejsce tego jest możliwe przejście w fazę konsolidacji. Na MACD pojawił się wstępny sygnał kupna, ale sam kurs pozostaje jeszcze poniżej średniej 15-okresowej.

Na wykresie dziennym kolejna szpulka w lekko wydłużonymi cieniami sugeruje próbę łapania poziomu równowagi. Zwraca uwagę niewielkie przyrost obrotów co podpowiada mocniejszą aktywizację popytu w momentach zbicia kursu na niższy pułap cenowy. W pobliżu wczorajszego minimum strefę wsparcia określa dołek z początku października (świeca młot) przy wartości 1357 pkt.

FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie dziennym

W portfelu indeksowym po połowie rozłożyła się liczna spółek wzrostowych i spadkowych. Mocno wspierały indeks akcje CDPROJEKT oraz sektor finansowy, natomiast w dół ciągnęły spółki surowcowe (wydobywcze i przetwórcze) i handlowe. Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne  nie wykazują większych odchyleń względem wczorajszego popołudnia implikując neutralny początek sesji dla FW20.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułHydro nie skupi akcji w wezwaniu na Alumetal, wciąż liczy na zgodę KE na przejęcie
Następny artykułNasdaq na 2-letnich dołkach, S&P 500 na rocznych minimach. Czerwona Wall Street
Biuro Maklerskie Alior Banku prowadzi działalność maklerską na podstawie zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego. Jesteśmy bezpośrednim uczestnikiem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Działamy jako wydzielona organizacyjnie jednostka w strukturach Alior Banku. Od początku działalności Biuro Maklerskie Alior Banku świadczy kompleksowe usługi w zakresie rynku kapitałowego, kładąc szczególny nacisk na profesjonalizm, innowacyjność, bezpieczeństwo, kulturę obsługi oraz rozwój alternatywnych kanałów dystrybucji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here