Naga MarketsCD Projekt był wczoraj jedną z najsilniejszych spółek w indeksie WIG20Pozytywne nastroje utrzymujące się dla sektora bankowego nadal stanowią główne wsparcie dla indeksu największych spółek. Coraz silniejsza presja inflacyjna z perspektywą kolejnych czynników, które mogą ją umacniać, wpływa na wzrost oczekiwań adekwatnych działań ze strony NBP, czyli podwyżki stóp procentowych.

CD Projekt odnotował wczoraj udaną sesję

Ta decyzja powinna poprawić marże odsetkowe czyli wspierać wzrost przyszłej dochodowości sektora. Po wczorajszej sesji dodatkowe wsparcie dla wzrostu WIG20 płynęło ze strony akcji CDPROJEKT oraz spółek handlowych i produkcyjno-handlowych. Na wykresie dziennym FW20 kurs przebija się ponad ostatni lokalny szczyt 2352 pkt, co otwiera drogę do będącego nieznacznie powyżej ponad dwuletniego maksimum 2393 pkt. Wczorajszy spadek obrotów lekko poddaje w wątpliwość siłę wczorajszego ruchu sugerując, że to efekt cofnięcia podaży niż wzrostu popytu.

Do wcześniejszych wskazań kupna z przebicia średniej 15-sesyjnej tym razem dołącza MACD, który wchodzi ponad poziom linii sygnalnej. Natomiast jeszcze nie wzruszony na ostatnią zwyżkę pozostaje DMI, który opowiada się za obecnością trendu bocznego. 

FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na wykresie 60-min przede wszystkim została zanegowana formacja gwiazdy wieczornej, która pojawiła się w ostatnich godzinach poniedziałkowej sesji. Wejście ponad ostatnie szczyty umacnia szacunki kontynuacji wzrostu. W tym interwale wskaźniki DMI ze znacznym wzrostem ADX informuje o nabieraniu sił dla tendencji wzrostowej.

Natomiast potencjalnym zagrożeniem przed otwarciem dzisiejszych notowań pozostaje poranne zachowanie kontraktów terminowych na główne indeksy, które zniżkują w porównaniu do wczorajszego popołudnia implikując osłabienie nastrojów również na krajowym rynku. W dzisiejszym kalendarium wracamy uwagę na kończące się posiedzenie RPP.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: develia kurs akcji | kantorowy kurs jena | kurs hrywny kantor | kurs franka złoty | playway cena akcji | akcje bank handlowy | euro |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here