Naga Markets

Amerykański fundusz hedgindowy zwiększa krótką pozycję na CD Projekcie do 1,41%!Zgodnie z Rejestrem Krótkiej Sprzedaży na stronie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) amerykański fundusz hedgingowy o nazwie Point72 Asset Management zwiększył shorty na akcjach wiodącej polskiej spółki z branży gamingowej – CD Projekt do 1,41 proc. Co dalej z kursem spółki?

CD Projekt ponownie w centrum uwagi funduszy hedgingowych

Po najnowszej aktualizacji Rejestru Krótkiej Sprzedaży z datą 20 stycznia 2023 r. widzimy, że fundusz hedgingowy Point72 Asset Management zwiększył swoje shorty na producencie „Wiedźmina” oraz „Cyberpunka 2077” do łącznej wartości 1,41 proc.

Point72 Asset Management po raz pierwszy zaczął obstawiać spadki CD Projektu w marcu ubiegłego roku – jego początkowe pozycje balansowały jednak w okolicach 0,5 proc. Fundusz – wraz ze wzrostem ceny CD Projektu – zaczął zwiększać swoje krótkie pozycje aż do aktualnego poziomu.

Rejestr Krótkiej Sprzedaży KNF, data: 25.01.2023
Rejestr Krótkiej Sprzedaży KNF, data: 25.01.2023

Jak widzimy na aktualnej liście krótkich pozycji, fundusz Point72 Asset Management nie jest jedyny, który shortuje spółkę CD Projekt. Pozostałymi są: AQR Capital Management (z pozycją wynoszącą 0,89%); Kintbury Capital (0,79%); Eminence Capital (0,60%); Arrowstreet Capital (0,59%) oraz Schonfeld Strategic Advisors (0,50%).

W związku z tym CD Projekt jest obecnie najbardziej „shortowaną” spółką na polskim parkiecie – aż 6 na 9 funduszy hedgingowych ma krótkie pozycje na spółce gamingowej. Ich łączna pozycja wynosi 4,78 proc. Pozostałymi shortowanymi walorami są: Dino Polska, GPW S.A. i Ten Square Games.

Notowania CD Projekt, wykres dzienny, źródło: TradingView
Notowania CD Projekt, wykres dzienny, źródło: TradingView

Jak widzimy na dziennym wykresie, cena spółki oscyluje obecnie w okolicach 132 zł. W drugiej połowie ubiegłego roku CD Projekt miał problemy z przebiciem okrągłej psychologicznej bariery 100 zł. Po serii wzrostów, producent gier konsoliduje w 2023 r. nad 200-dniową wykładniczą średnią kroczącą (EMA). Czy jest to zatem koniec problemów polskiego producenta?

Niekoniecznie. Według Macieja Kietlińskiego z DM XTB kurs CD Projektu mógł wyczerpać potencjał wzrostowy, a w krótkim terminie bardziej prawdopodobna jest realizacja dotychczasowych zysków. Słowa analityka potwierdza również ilość krótkich pozycji funduszy hedgingowych w Rejestrze Krótkiej Sprzedaży.


Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

Bossa

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Zwiększanie krótkich pozycji na akcjach CD Projektu może być spowodowane przejściowym brakiem kluczowych triggerów wzrostowych, które występowały w okresie wrzesień – grudzień (premiera serialu na Netflixie Edgerunners, premiera gry Wiedźmin 3 w wersji na konsole nowej generacji czy premiera serialu Wiedźmin: Rodowód Krwi). Powyższa sytuacja sprzyja przejściowej realizacji zysków, ponieważ akcje spółki od dołka z 7 września zyskały na wartości ponad 65 proc. – powiedział w rozmowie z portalem Bankier.pl Maciej Kietliński.

Analityk dodał, że potencjalny short squezee może nastąpić w sytuacji, w której spółka poda szczegółowe informacje dotyczące premiery dodatku do gry Cyberpunk 2077, którego premiera zaplanowana jest w tym roku.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułKoszulka z NFT od Ari10 trafiła na aukcję, aby wesprzeć WOŚP
Następny artykułKurs EUR/USD testuje poziom 1,09. Jak wypadły dane z Europy i USA?
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.