Naga MarketsCD ProjektNotowania najpopularniejszej polskiej spółki tworzącej gry komputerowe CD Projekt oscylują w dalszym ciągu w okolicach historycznych maksimów. Cena po dotarciu na początku kwietnia do poziomu 220 zł za akcję lekko skorygowała i obecnie znajduje się na poziomie 210 zł. Jeśli porównać sytuację do niedawnej premiery Avengers: Koniec gry, spółka Marvel odnotowała wzrost akcji o 25% w ciągu ostatniego miesiąca, podnosząc swoją wycenę o 50 mld USD. Czy to samo zobaczymy na akcjach CDR przed premierą Cyberpunka 2077?


CDR podąży drogą Marvela?

Akcje spółki Marvell wzrosły tylko w kwietniu z poziomu 20 USD do 25 USD za akcję, a kapitalizacja wynosi obecnie aż 249 mld USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
CD Projekt Akcje urosną nawet o 25%
tradingview.com

Jeśli podobna euforia miała by miejsce na notowaniach CDR, oznaczałoby to wzrost nawet do poziomu 250 – 260 zł za akcję. Obecnie cena akcji wynosi 210 zł. Głównym wsparciem pozostaje strefa 196 – 200 zł i dopiero jej przebicie otworzy drogę do niższego poziomu tj. 173 zł. Dalsze wzrosty sugeruje również średnia krocząca MA100. Oporem pozostaje strefa utworzona z tegorocznego i historycznego szczytu 220 – 222 zł.

CD Projekt Akcje urosną nawet o 25%
xStation XTB

DM BOŚ podnosi rekomendację dla CD Projektu

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 22 kwietnia, podnieśli ceny docelowe akcji CD Projektu do 250,1 zł z 205,2 zł utrzymując rekomendację „kupuj”.

Polskie firmy z branży gier wideo wracają do gry po dużej korekcie ich wycen rynkowych obserwowanej w drugiej połowie 2018 roku. Kapitalizacja średniej firmy gier wideo przez nas analizowanej (w tym 11B, CDR, CIG, PLW i TEN) wzrosła o ponad 60 proc. z najniższego poziomu zanotowanego w październiku 2018 roku. Co ciekawe rynkowe wyceny największych globalnych podobnych spółek (w tym Activision, EA, Ubisoft, Take-Two, Capcom i Konami) odbiły w tym samym czasie tylko 20 proc. (średnio). Wierzymy, że ostatnie lepsze zachowanie spółek notowanych na GPW może być związane z ich relatywnie silniejszymi korektami cen w drugiej połowie 2018 roku w połączeniu z oczekiwanymi wynikami – pamiętajmy, że pomimo ich silnego odbicia, niektóre polskie firmy są nadal wyceniane z dyskontem do swoich zagranicznych konkurentów – napisano w raporcie.

Dodatkowo kilka dni temu firma poinformowała o rekomendacji zarządu w kwestii wypłaty dywidendy w wysokości 1,05 zł na akcję, co było pozytywnym zaskoczeniem dla rynku. Od razu pojawiły się spekulacje, czy wysoka dywidenda CDR pozwoli wybić spółce nowe szczyty – jak na razie jednak rynek nie zdyskontował zeszłotygodniowej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here