Naga MarketsCD Projekt – 400 zł nie do przejścia? W nowej rekomendacji wycena przy 448 zł - zapiski giełdowego spekulantaDom Maklerski Banku Ochrony Środowiska zakłada sprzedaż przez CD Projekt 21 mln kopii gry “Cyberpunk 2077” do końca 2020 roku, podano podczas sesji z ubiegłego piątku. Zdaniem analityków biura w ciągu 12 miesięcy po premierze liczba sprzedanych kopii wzrośnie do 34,5 mln. Analitycy zauważają jednak potencjał dla pozytywnego zaskoczenia dotyczącego wolumenu sprzedaży gry w porównaniu z prognozami, pod warunkiem, że tzw. stopa przywiązania będzie zbliżona do hitu „GTA 5”, a konwersja liczebności grupy Steam na sprzedaż na tej platformie będzie zbliżona do historycznie obserwowanych wartości.

  • CD Projekt coraz słabszy na wykresie
  • Najnowsza wycena przy 448 zł

Korzystnie na sprzedaż ma działać także pandemii i ewentualne kolejne nakazy pozostanie w domach. Analitycy DM BOŚ z uwagi na przesunięcie premiery gry zakładają, że prognoza całkowitego budżetu rośnie do 1,2 mld zł (314 mln USD), co można uznać za jeden z najwyższych budżetów w historii gier wideo (“GTA5” wyniósł 265 mln USD).

Te artykuły również Cię zainteresują

Zwrot na południe

Kilka dni wcześniej to samo biuro wyceniło spółkę na poziomie 448 zł, zalecając kupno akcji. Wykres wskazuje nadal na rozbudowaną korektę. Ostatnia zwyżka wyhamowała przy czytelnym oporze. Wydaje się jednak, że tuż przed debiutem gry, kurs akcji może jeszcze wzrosnąć.

cd projekt

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here