Naga Marketscd projektGrupa Kapitałowa CD Projekt działa w dynamicznie rozwijającej się branży elektronicznej rozrywki – gier wideo. Od ponad 20 lat gry wideo nieprzerwanie pozostają centralnym punktem działalności. Tworzy najwyższej jakości innowacyjną rozrywkę i jednocześnie, poprzez własną platformę cyfrowej dystrybucji, dostarcza graczom na całym świecie szeroki wybór tytułów dostępnych bez kłopotliwych cyfrowych zabezpieczeń.

Spółka wnioskuje o wypłatę łącznej kwoty 100,92 mln zł z zysku za 2018 rok do podziału pomiędzy akcjonariuszy w formie dywidendy, tj. co oznacza wypłatę w wysokości 1,05 zł na jedną akcję.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Zarząd zawnioskował do zwyczajnego walnego zgromadzenia o podział zysku w łącznej kwocie 109 450 674,08 zł poprzez przekazanie go w kwocie 100 926 000 zł do podziału pomiędzy akcjonariuszy w formie dywidendy, tj. w wysokości 1,05 zł na jedną akcje, a w pozostałej części przekazanie kwoty 8 524 674,08 zł na kapitał zapasowy spółki” – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie zarząd zawnioskował o wyznaczenie dnia dywidendy na dzień 31 maja 2019 roku, a dnia wypłaty dywidendy na dzień 13 czerwca 2019 roku, podano także.

Wniosek zostanie zaopiniowany przez radę nadzorczą oraz przedstawiony do rozpatrzenia przez zwyczajne walne zgromadzenie.

“W uzasadnieniu wniosku zarząd spółki podniósł, iż rok 2018 r. był kolejnym udanym rokiem sprzedaży ‘Wiedźmina 3‘ i pozostałych produktów grupy. Poziom sprzedaży, pomimo rekordowych co do wielkości nakładów na prace rozwojowe oraz zrealizowanych w minionym roku inwestycji – przełożył się na wzrost łącznej wartości środków pieniężnych i lokat grupy na przestrzeni 2018 roku” – czytamy dalej.

 

Sytuacja na wykresie:

Akcje spółki rosną o nieco ponad 1% jednak przy dość niskich obrotach. Na starcie sesji mamy więc kontynuację zwyżki z ostatnich 2 dni. Na wykresie wszystko wskazuje na to, że zaczyna się drugi w tym roku atak na zeszłoroczne maksima.

cd projekt
źródło xStation 5

Czytaj także: Mabion [MAB] – możliwy ruch w kierunku 100 zł – analiza na zamówienieConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here