Naga Markets

Dolar wrzucił wsteczny bieg. Kurs EUR/USD wybija lokalne szczyty przy 1,09Amerykańska waluta nie zdołała dzisiaj zredukować spadków po wczorajszym przekazie z FED, który odebrano jako zapowiedź końca cyklu podwyżek stóp procentowych. Wydaje się, że korekcyjne odbicie dolara mogłoby się pojawić w sytuacji pojawienia się zaskakujących danych makro z USA (świadczących o tym, że proces dezinflacji odbywa się wolniej), lub jakiegoś wątku w krajach zachodnich, który zainicjowałby ucieczkę od ryzyka – tak jak to na krótko miało miejsce w zeszłym tygodniu po poważnych problemach Credit Suisse, które zakończyły się przejęciem bankruta.

Dolar nie może zebrać myśli po FOMC

Koszyk dolara zdaje się zmierzać w stronę testowania dołka z lutego b.r. przy 100,66 pkt.Wykres tygodniowy FUSD
Wykres tygodniowy FUSD

Dzisiejsze decyzje banków centralnych były zgodne z szacunkami rynku – zarówno SNB, Norges Bank, jak i BOE zdołali dowieźć wyceniane przed kryzysem wokół Credit Suisse podwyżki stóp procentowych. To pokazuje, że determinacja do walki z inflacją pozostaje duża. Niemniej pojawiają się sygnały (jak w przypadku BOE, który zrewidował w dół oczekiwaną ścieżkę inflacji), że cykl podwyżek może ulec zakończeniu.


Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułEthereum za 1,4 tys. dol. było okazją. Eksperci prognozują wzrost powyżej 2 tys. dol.
Następny artykułBitcoin ponownie testuje 9 miesięczne szczyty. Słabość dolara przełamie impas?
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here