TMS


Mam wiele zaległości jeżeli chodzi o analizy techniczne i najwyższy czas zakasać rękawy i posprawdzać, co się dzieje na wykresach od czasu moich ostatnich analiz. Spółką CCC zajmowałem się pod koniec roku 2015, kiedy zrobiłem wpis na prośbę jednego z naszych czytelników. Wtedy miałem rację, co do przyszłego ruchu spadkowego. Korekta sięgnęła jeszcze niżej niż ja przypuszczałem i od razu cena zaczęła nadrabiać utraconą wartość.

Wszystko rosło do czasu osiągnięcia lokalnego oporu na poziomie 180 zł. Potem… konsolidacja i “luka BREXITU”. I co dalej?


Wejdź na stronę brokera HFT i sprawdź jak łatwo dokonywać tzw. „krótkiej sprzedaży” na akcjach spółek z GPW.


Łukasz Nowacki wspomina o wejściu spółki CCC na nowe rynki (Serbia) i o wzroście wartości akcji o ponad 50% – brzmi nieźle.

Skonfrontujmy to z aktualną analizą techniczną.0704-ccc-tygWykres tygodniowy i widoczny na nim opór na poziomie 180 zł /1/ – wygląda na to, że mamy wyznaczony poziom graniczny (jeśli zostanie pokonany – zastanowimy się nad zakupem). Z drugiej strony wsparcie w postaci linii trendu spadkowego oraz seria świec idealnie dopasowująca się do niej.0704-ccc-1Powyższy wykres idealnie przedstawia sytuację. Zwróć uwagę, że wszędzie maglowany BREXIT pozostawił po sobie luki. Ogólnie, spadki związane z zamieszaniem Wielkiej Brytanii wykorzystywane są do zakupów akcji po atrakcyjnych cenach, ale musimy zdać sobie sprawę z tego, że to jednak luka. A jak każda luka, z natury stanowi problem przed powrotem do wzrostów /2/. Jak będzie tym razem? W myśl zasady: “trade what you see, not what you think“, traktowałbym powyższy wykres pro spadkowo. Widzę dwa opory i to mi wystarczy.


Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here