Naga MarketsCCC zyskuje w czwartek rano 10%. Kurs reaguje na szacunkowe wyniki finansoweCzwartkowa sesja na GPW zaczęła się od mocnych wzrostów na walorach odzieżowego giganta CCC. Spółka pokazała zacunki wynikowe za drugi kwartał, które w związku z ograniczeniem sprzedaży w sklepach stacjonarnych w wyniku pandemii były słabsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Ponad 95% sklepów firmowych wznowiło już swoją działalność.

  • Spadek przychodów CCC o 21%, do 1,29 mld zł.
  • Strata operacyjna wyniosła 112 mln zł., wobec zysku 138 zł. rok wcześniej.
  • Notowania akcji CCC drożeją w czwartek rano o blisko 10%.

Zobacz również: Akcje Medcamp powyżej 4 zł. Spółka zależna GenXone testuje na obecność COVID-19

CCC ponownie przebija poziom 60 zł

Czwartkowa sesja przynosi mocne wzrosty na walorach CCC. Akcje spółki drożeją o 11:00 o 8,5%, a kurs przekroczył nieznacznie 64 zł. Obroty na walorach spółki przekroczyły 31 mln zł. co jest bardzo dużą wartością jak na 2 godziny handlu.

Analizując ostatnie 12 miesięcy na akcjach CCC, od początku lipca, do dołka bessy z połowy marca, walory pozostawały w silnym trendzie spadkowym. Cena akcji spadła z ponad 160 zł. do 25 zł. Ostatnie miesiące to jednak odreagowanie na walorach spółki. Inwestorzy ponownie uwierzyli w CCC i zwietrzyli szansę na zysk w zakupie mocno przecenionych akcji. Od połowy marca, walory podrożały już o 150%, jednak potencjał wzrostowy nie został jeszcze wyczerpany. Do odrobienia strat z czasu koronawirusowej paniki, brakuje jeszcze około 50%.

Notowania CCC z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

W komunikacie opublikowanym przez spółkę napisano:

“Na koniec kwartału 95 proc. salonów grupy CCC wznowiło działalność po zamrożeniu gospodarki. Powrót klientów do sklepów charakteryzował się stopniowo poprawiającą się odwiedzalnością, której towarzyszyła istotnie wyższa rdr konwersja oraz liczba produktów na paragonie.”

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here