Naga MarketsCCC zwiększa przychody w IV kwartale. Kurs w korekcie - zapiski giełdowego spekulantaLider rynku obuwniczego w Polsce, spółka CCC, pokazała wczoraj raport z wynikami za IV kwartał. Wyniki umiarkowanie pozytywnie zaskakują, tym bardziej, że w kluczowym okresie końca roku doszło do zamknięcia galerii handlowych. CCC odnotowało 117 mln zł skonsolidowanego zysku EBITDA w IV kw. 2020 r. wobec 278 mln zł zysku EBITDA rok wcześniej. Przychody w tym okresie wzrosły o 2% r/r do 1,62 mld zł. Sukcesem jest wzrost przychodów, mimo lockdownu nie tylko na rynku krajowym. Przychody sieci detalicznej w IV kw. spadły o 35% r/r do 719 mln zł, zaś przychody z e-commerce w tym czasie wzrosły o 84% r/r do 846 mln zł, w tym w przypadku eobuwie.pl – o 64% r/r do 698 mln zł.

  • CCC kończy IV kwartał ze wzrostem przychodów o 2%
  • W internecie wzrost sięga 84%
  • Na wykresie mocna korekta ostatnich wzrostów

Udział online w sprzedaży Grupy CCC wynosi już 52%. To dowód na to jak szybko spółka zareagowała podczas wybuchu pandemii i sprawnie przestawiła się na handel w internecie. Oczywiście na zyski trzeba będzie jeszcze poczekać, aż życie gospodarcze wróci do normy. Generalnie jednak wszystko co najgorsze spółka zdaje się mieć za sobą, stąd też rosnąca wycena w ostatnich miesiącach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mocna korekta

Ostatnia rekomendacja, wydana w grudniu, zakłada wzrost do 100 zł. Niewiele już brakuje do tego poziomu, mimo że w ostatnich dniach trwa korekta. W przypadku jej pogłębienia, czytelnym wsparciem powinien być rejon 78 zł.

ccc

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here