Naga MarketsCCC z rekomendacją sprzedaży. Kurs w powolnej korekcie - zapiski giełdowego spekulantaPodczas wtorkowej sesji światło dzienne ujrzała najnowsza rekomendacja DM BOŚ wydana dla swoich klientów 22 czerwca. W raporcie analitycy zalecili sprzedaż akcji spółki CCC, a cenę docelową ustalono na poziome 58,40 zł, a więc mniej więcej na obecnym poziomie rynkowym. Według szacunków DM BOŚ, koszty restrukturyzacji CCC związanej z wybuchem pandemii mogą wynieść 710 mln zł, w tym 160 mln zł w gotówce. Duże straty generuje niemiecka działalność spółki i dokonane wcześniej odpisy. To m.in. zmusiło spółkę do rezygnacji ze sponsoringu sportowego.

  • CCC otrzymało rekomendację sprzedaży akcji
  • DM BOŚ wskazuje na wysokie koszty restrukturyzacji
  • Na wykresie spokojna korekta

Zdaniem autorki raportu, brak spodziewanego sukcesu na rynku Niemieckim, ale także w Szwajcarii czy Austrii, może sprawić, że spółka będzie w kolejnych latach jedynie silnym graczem regionalnym. W raporcie oszacowano, że 2020 rok zakończy się około 700 mln zł straty netto. Powodem może być niższa aktywność klientów w sklepach stacjonarnych w okresie jesiennym z powodu drugiej fali pandemii. W 2021 roku DM BOŚ spodziewa się wypracowania przez grupę 44 mln zł zysku netto.

Newag z pozytywnym trendem w wynikach

Na wykresie kurs powoli spada, co może sugerować że jest to ruch korekcyjny. Pierwsza szansa na obicie powinna pojawić się niebawem w rejonie linii trendu i czytelnej strefy wsparcia opartej o wcześniejsze wierzchołki.

ccc

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here