Naga MarketsJeden z salonów CCCCCC to obecnie jedna z najciekawszych spółek warszawskiego parkietu wchodząca w skład indeksu WIG20. Nikogo nie powinien jednak dziwić ten fakt – największy producent obuwia w Europie zaprezentował świetne wyniki za miniony miesiąc (o 86% więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem), a w okresie styczeń-marzec 2019 roku odnotowała ponad miliard złotych przychodów, bijąc oczekiwania analityków i notując wzrost wyników na poziomie 56% w ujęciu rocznym. 


Dobra kondycja firmy, pomimo licznych inwestycji odnalazła w końcu swoje odzwierciedlenie w giełdowym wykresie. Jeżeli piątkowa sesja zakończyłaby się na poziomach zbliżonych do obecnych, CCC odnotowałoby ósmy z rzędu tydzień wzrostów. Ciężko o bardziej dobitne podkreślenie byczej natury rynku…

Te artykuły również Cię zainteresują
CCC w nowym trendzie?

Ostatni raz o spółce pisałem 19 lutego… wyznaczając jednocześnie lokalne dno na wykresie. Cóż jednak z tego, gdy sam wówczas pozostawałem niedźwiedziem dając temu wyraz w analizie.

Najciężej poszkodowani mogą się czuć inwestorzy o agresywnym podejściu do rynku, którzy podzielili wówczas mój pogląd na wykres. Od tamtego momentu CCC jedynie zyskiwało, korygując nieznacznie pod koniec lutego oraz marca. Żywię jednak głęboką nadzieję, że osoby do których kierowane były słowa w ostatnim akapicie analizy doskonale opanowały sztukę zarządzania gotówką i jeśli nawet straciły, to strata ta nie była odczuwalna dla całego portfela inwestycyjnego.

Pozostałe dwa scenariusze nie wygenerowały oczekiwanych sygnałów, choć można było próbować wejść w rynek po sesji z 1 marca. Powstały wówczas pinbar (numer 1) można było uznać za nieudany test średniej 100 okresowej (kolor czerwony), ale już sesja z 14 marca (numer 2) pokazała kierunek w którym rynek zamierza dalej podążać. Co prawda można było wówczas wyjść z zyskiem z pozycji, lecz przyjmijmy, że ewentualne pozycje zostały zamknięte na niewielkiej stracie.

Wykres CCC. |źródło: TradingView
Wykres CCC. |źródło: TradingView

Seria coraz wyższych dołków oraz następujących po sobie szczytów wraz z pokonaniem od dołu średniej 100 SMA (kolor czerwony) przez średnią 50 SMA (kolor zielony) sugeruje, że CCC znajduje się w trendzie wzrostowym.

Cierpliwość się opłaca?

Dwa duże impulsy wzrostowe z marca oraz kwietnia przecięte są wąską strefą konsolidacji, która prawdopodobnie służyła akumulacji papierów przed dalszymi wzrostami wyceny. Obecnie mamy do czynienia z podobną sytuacją, gdzie po gwałtownych wybuchu cen na początku miesiąca w związku z ostatnim raportem CCC, zarówno wolumen transakcji jak i oscylator stochastyczny zniżkują. W takich momentach część inwestorów wychodzi z pozycji, księgując niewielkie zyski. Jednak linia najmniejszego oporu skierowana jest obecnie w górę i odrobina cierpliwości może się opłacić.

Obecnie najważniejszą strefą wsparcia wydają się okolice 216-207 złotych za akcję. To właśnie w tym rejonie odegrała się akumulacja i to właśnie tego miejsca najzacieklej będą bronić byki.

Wykres CCC z zaznaczoną strefą wsparcia. |źródło: TradingView
Wykres CCC z zaznaczoną strefą wsparcia. |źródło: TradingView

Niewykluczone jednak, że w najbliższych dniach ujrzymy jeszcze jedną próbę pokonania maksimum z 3 kwietnia. Być może będzie ona nawet udana. Biorąc jednak fakt, że (pomijając ostatnie dni) CCC od ośmiu tygodni nie odnotowało żadnej, głębszej korekty sprawia, że wejście w długie pozycje po obecnych cenach wiąże się z dość dużym ryzykiem. Nie ma tu znaczenia fakt neutralności oscylatora stochastycznego, czy ewentualnych sygnałów płynących z średnich kroczących lub price action.

Strategia inwestycyjna – długie pozycje

Inwestorzy o wysokiej awersji do ryzyka powinni poczekać na głębszą korektę na wykresie CCC i test zaznaczonej strefy wsparcia w rejonie 216-207 złotych za akcję. Wsparcie te wzmocnione jest również średnimi 50- oraz 200 SMA na wykresie tygodniowym. Następnie poczekaliby oni na powrót cen powyżej wspomnianej strefy przy jednoczesnym sygnale wygenerowanym przez oscylator stochastyczny.

Inwestorzy o umiarkowanym podejściu do ryzyka powinni, podobnie jak inwestorzy ceniący sobie bezpieczeństwo, poczekać na korektę do okolic strefy wsparcia. To właśnie w tym rejonie poszukiwaliby okazji do zajęcia długich pozycji obserwując price action oraz dynamikę rynku.

Inwestorzy o niskiej awersji do ryzyka mogą spróbować wejść w krótkie pozycje z wykorzystaniem certyfikatów Turbo Short 268,7, a następnie odwrócić swoje pozycje po pojawieniu się sygnału w rejonie wyznaczonej strefy wsparcia.

W celu zmaksymalizowania zysków z ewentualnych długich pozycji na CCC polecam skorzystać z certyfikatów Turbo Long ING. Kilka serii pozwala na swobodny dobór dźwigni finansowej do poziomu naszego apetytu na ryzyko.

CCC na antenie Comparic24.tv 

O obecnej sytuacji (nie tylko) na CCC rozmawiałem w studiu Comparic24.tv z Maksymilianem Bączkowskim. W trakcie niemal godzinnego programu razem z nominowanym w plebiscycie Invest Cuffs do nagrody Analityk Roku Maksymilianem przeanalizowaliśmy i wyraziliśmy opinię na temat niemieckiej spółki Bayer, indeksów WIG20 oraz DAX, cukru czy ropy naftowej. Zainteresowanych wyłącznie oceną aktualnej sytuacji CCC odsyłam do okolic 15 minuty.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here