Naga MarketsJeden z salonów CCCKurs akcji spółki CCC, najpopularniejszego w Polsce producenta obuwia, rósł podczas wczorajszej sesji o około 3,23%. Akcje drożały o 3,10 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 101,40 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 1,63% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 99,05 zł. W sumie od początku spadków, czyli od stycznia 2018 roku, kurs nurkuje już o ponad 70%.


Akcje CCC z odbiciem

Pierwszy miesiąc nowego roku był fatalny w wykonaniu spółki. Wydawało się, że po grudniowym wyhamowaniu już potężnych spadków, może dojść do zainicjowania odbicia, tym bardziej że kurs znajdował się blisko kluczowego wsparcia w rejonie 100 zł. Niestety tak się nie stało, a wsparcie techniczne oraz psychologiczne kompletnie nie zadziałało. Cena nadal spada i jeżeli pojawi się korekta, to teraz okolice 100 zł będą już stanowiły opór. Od strony fundamentalnej brakuje solidnych podstaw do odbicia, podobnie zresztą jak od strony technicznej. Jedynym pozytywem jest to, że mamy już za sobą ogromną przecenę oraz to, że w ostatnich dniach wzrosły obroty. Są to jednak argumenty małego kalibru i jeżeli szykuje się odbicie to w pierwszej kolejności należy je rozważać jako typową korektę.

ccc 5.02.2020
Notowania CCC 5.02.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Nowa strategia na najbliższe lata

Przed kilkoma dniami spółka zaprezentowała nową strategię na lata 2020-2022. Zakłada ona m.in. utrzymanie dotychczasowej polityki wypłaty dywidendy. Celem strategii jest m.in. powrót do rentowności i marży EBIT na poziomie 8,5-9,5% oraz marży netto na poziomie 7-8%. Grupa chce także do 2022 roku obniżyć wskaźnik długu netto do EBITDA z 2,9 (na koniec 2019) do poziomu 0-1x. Strategia na lata 2020-2022 zakłada także brak akwizycji do 2022 roku i koncentrację na rozwoju organicznym. Spółka chce skupiać się na tym co przynosi najlepsze efekty czyli najbardziej opłacalnych sklepach i rynkach. CCC chce też ponosić jakość obuwia oraz m.in. wprowadzić w drugiej połowie roku kasy samoobsługowe.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here