Jeden z salonów CCCKurs akcji spółki CCC, najpopularniejszego w Polsce producenta obuwia, spadał podczas środowej sesji o około 7,5%. Akcje taniały aż o 13,40 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 163,70 zł. Jest wynik fatalny w kontekście rozpoczętego wczoraj odbicia na szerokim rynku i wzrostu o 0,89% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach, co jest kolejnym negatywnym czynnikiem. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 165,40 zł. Była to kolejna spadkowa sesja z rzędu, która niewiele wniosła do szerszego obrazu technicznego. W sumie od kwietniowego szczytu spółka traci już około 37%.


Akcje CCC – już 5 spadkowych tygodni z rzędu. Czas na odbicie?

Spoglądając na wykres w skali tygodniowej, trudno zachować optymizm. Trwające spadki od kwietnia wykazują olbrzymią dynamikę i także wyraźnie widać, że kurs dużo silniej reaguje na złe informacje niż na pozytywne. Spadki to efekt tego, że tych złych jest w tym roku więcej. Na wykresie po pięciu spadkowych tygodniach z rzędu mamy test tegorocznych minimów oraz dołka z października ubiegłego roku. Zejście poniżej 164,50 zł zdaje się wysoce prawdopodobne, a kolejnym celem może być okolica 150 zł. Pewną szansę na odbicie już w najbliższym czasie daje technika. Okazuje się bowiem, że największe fale wyprzedaży miały dotąd porównywalne zasięgi, które wynoszą dokładnie tyle co obecna przecena. Możliwe zatem, że choć chwilowe odreagowanie jest już blisko.

notowania akcji ccc 17.05.2019
Kurs akcji CCC 17.05.2019, źródło: xStation 5

Przychody na plus, zysk netto na minus

Powodem silnych spadków podczas wczorajszej sesji była publikacja raportu z wynikami za pierwszy kwartał. Spółka znowu negatywnie zaskoczyła, odnotowując 152,6 mln zł straty netto. Jest to wynik gorszy niż przed rokiem o niemal 7 mln zł. Strata operacyjna wyniosła 148,6 mln zł wobec 78 mln zł straty rok wcześniej. Pozytywnie wypadły natomiast przychody, które przekroczyły poziom miliarda złotych i były wyższe aż o 58% niż przed rokiem. Spółka tłumaczy słabszy wynik netto inwestycjami. Sieć sprzedaży powiększyła się od początku roku o ponad 14 tysięcy metrów kwadratowych. Po za tym spółka nabyła ponad 66% akcji w Gino Rossi oraz ponad 30% udziałów w spółce HR Group Holding.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here