Naga MarketsCCC z mocnym odbiciem. Rynek silnie reaguje na wszelkie pozytywne informacje Kurs akcji spółki CCC, najpopularniejszego w Polsce producenta obuwia, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2,72%. Akcje taniały o 1,54 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 54,76 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj 2,03% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 55 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 210% wzrost ceny.

Mocna reakcja na pozytywne dane

Notowania spółki mocno odbiły w ubiegłym tygodniu po tym jak firma pokazała wyniki za II kwartał oraz szacunkowe dane za trzeci kwartał. Wyniki skazują, że spółka bardzo szybko odbudowuje sprzedaż po lockdownie spowodowanym pandemią koronawirusa.

Warto dodać, że okres pandemii wywołał sporo dodatkowych problemów dla spółki, która została mocno przeceniona. Wydaje się, że powoli jednak wychodzi na prostą co widać także po odbudowywaniu się notowań i reakcji rynku na wszelkie pozytywne informacje. Na wykresie przed popytem opór przy 61 zł.

ccc 6.10.2020
Notowania CCC 6.10.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Wyniki zaskakują

CCC odnotowało 588,1 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2020 r. wobec 37 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Strata operacyjna wyniosła 232,3 mln zł wobec 158,8 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 253,1 mln zł w II kw. 2020 r. wobec 1 520,1 mln zł rok wcześniej.

“Kontynuujemy realizację strategii GO.22, koncentrując działalność na regionie CEE i rozwoju sprzedaży wielokanałowej. Intensywnie pracujemy nad produktem i widzimy wzrost zadowolenia klientów. Jednocześnie wyłączamy z grupy nierentowne projekty, a także obniżamy koszty.

Jesteśmy elastyczni i przygotowani na zmiany w otoczeniu. Nie satysfakcjonuje nas sam udział w wyścigu, my chcemy go wygrać” – powiedział założyciel i przewodniczący rady nadzorczej CCC Dariusz Miłek, cytowany w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here