Naga MarketsSalon CCCWzrosty giełdowe CCC obserwowane od połowy marca są jednym z najdynamiczniejszych od roku, co potwierdza wtorkowa sesja. Akcje spółki otwierają się z luką wzrostową i dokładają kolejne 10% do swojej wartości, testując poziom 240 złotych. Dynamiczna aprecjacja została wywołana najnowszym raportem przedsiębiorstwa, z którego wynika, że w pierwszym kwartale 2019 roku przychody ze sprzedaży przekroczyły pułap jednego miliarda złotych.


Sprzedaż CCC w marcu w górę o 86% do poziomu 453 mln zł

Przychody ze sprzedaży detalicznej w sklepach stacjonarnych za marzec 2019 wyniosły ponad 316 mln PLN (w tym 6,1 mln PLN – eobuwie.pl S.A., 38,0 mln PLN Karl Vögele AG i 6,7 mln PLN Gino Rossi) i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego o 86%, narastająco za okres styczeń – marzec wyniosły około 717 mln PLN (w tym 13,2 mln PLN – eobuwie.pl S.A., 105,2 mln PLN Karl Vögele AG i 6,7 mln PLN Gino Rossi) i były wyższe o 56% w stosunku do roku 2018” – poinformowała spółka w raporcie bieżącym.

W porównaniu z marcem ubiegłego roku łączne przychody ze sprzedaży wzrastały o 86% i wynosiły 453 miliony. CCC pochwaliło się jednocześnie przekroczeniem bariery jednego miliarda złotych przychodów w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku, co przekłada się na wzrost o 57% rdr.

„Przychody w kanale internetowym za marzec 2019 wyniosły 124 mln PLN (w tym 2,4 mln PLN Karl Vögele AG, 2,6 mln PLN DeeZee Sp. z o.o. i 1,3 mln PLN Gino Rossi) i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego o 89%, narastająco za okres styczeń – marzec wyniosły 289 mln PLN (w tym 6,6 mln PLN Karl Vögele AG, 7,0 mln PLN DeeZee Sp. z o.o. i 1,3 mln PLN Gino Rossi) i były wyższe o 72% w stosunku do roku 2018” – podaje dalej raport CCC.

Inwestorzy bardzo pozytywnie reagowali na powyższe informacje, dzięki którym akcje CCC odwracają na wykresie dziennym trend spadkowy.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Akcje CCC z dwucyfrowymi wzrostami, czy to początek trendu byka?

Rozpoczęty na początku 2018 roku trend spadkowy spowodował spadek notowań CCC o niemal 50% w przeciągu 11 miesięcy. Od listopadowych dołków rysowanych na 165 złotych spółka próbowała odrabiać straty, co udało się ostatecznie w marcu. We wtorek, 2 kwietnia, dzięki 10-procentowej aprecjacji akcje CCC pokonują 50% zniesienia wspomnianego trendu, w efekcie czego od strony technicznej oficjalnie rozpoczynają trend wzrostowy (korekta zmienia się w rynek byka). Notowania jednocześnie pokonują maksima z września 2018 roku na wysokości 238 złotych. Dla potwierdzenia wspomnianych ruchów niezbędne jest jednak zamknięcie sesji powyżej wspomnianego oporu:

akcje CCC na wykresie D1
CCC zyskuje 10% w trakcie jednej sesji. Akcje CCC D1, xStation 5.

Jak widać na powyższym wykresie okolica 238 złotych historycznie pełniła bardzo ważną rolę w przypadku CCC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here