Naga MarketsJeden z salonów CCCKurs akcji spółki CCC, najpopularniejszego w Polsce producenta obuwia, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,58%. Akcje taniały o 0,46 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 27,54 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,63% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 28,60 zł. W sumie cały trend spadkowy rozpoczęty w raz z nastaniem 2018 roku pochłonął już około 90% wcześniejszej wyceny.


Akcje CCC z 90% przeceną

Ubiegły tydzień przyniósł próbę zainicjowania odbicia na potężnie przecenionych już wcześniej akcjach, które koronawirus i postępująca epidemia kompletnie dobiły. Problem pojawił się w momencie zamknięcia centrów handlowych, co odcięło spółce potencjalne przychody. Już wcześniej firma miała problem z zadłużeniem, a epidemia zmusiła spółkę do emisji nowych akcji. Na wykresie w zasadzie nie ma czego komentować, mamy potworny spadek notowań, a także liczne zawieszenia wydawania rekomendacji przez biura maklerskie. Niżej kurs był tylko w okresie debiutu spółki na giełdzie. Teraz kluczowe będzie wyprowadzenie firmy na prostą, co zapewne potrwa.

ccc 26.03.2020
Notowania CCC 26.03.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Emisja akcji ma uratować spółkę

CCC spodziewa się, iż skutki pandemii koronowirusa COVID-19 i związane z tym działania w zakresie ograniczenia działalności centrów handlowych będą miały istotny wpływ na przyszłe wyniki finansowe grupy kapitałowej. Epidemia nasiliła problemy spółki z zadłużeniem, do tego stopnia, że CCC zdecydowało się na nową emisję. Co jednak pozytywne, największy akcjonariusz Dariusz Miłek zadeklarował chęć objęcia w ramach planowanej oferty co najmniej 4,78 mln akcji. Pokazuje to wiarę w spółkę i jej uzdrowienie. W ocenie zarządu pozyskanie przez spółkę wpływów z nowej emisji w oczekiwanej kwocie ok. 400-500 mln zł powinno utrzymać adekwatną sytuację płynnościową, przy założeniu przyśpieszenia wzrostu sprzedaży e-commerce, wykorzystania programów pomocowych zapowiadanych przez organy publiczne, odnośnych uzgodnień z instytucjami finansującymi oraz współpracy z kluczowymi kontrahentami spółki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here