Naga MarketsCCC z dobrym wynikiem na koniec sesji, spadek WIG20Wczorajsza sesja zakończyła się zniżką WIG20 o 0,5%, tym samym zatrzymał się na poziomie 1941,6 pkt. Tego dnia obroty na polskich blue chipach wyniosły 968 mln PLN. Indeks ciągnęły w dół takie spółki jak CD Projekt, który po informacji o cyberataku stracił 5,7%, Tauron (-3,6%) oraz PGE (-2,0%).

CCC w górę o 3,1%, delikatne wzrosty mWIG40 i sWIG80

Z drugiej strony najwięcej zyskały takie walory jak LPP +3,8%, CCC +3,1% oraz PKN Orlen +0,8%. Delikatnymi wzrostami zakończyły się notowania mWIG40 i sWIG80, które zyskały odpowiednio 0,1%/0,2%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na europejskich parkietach panowały mieszane nastoje, odrobine zyskały takie indeksy jak CAC40 czy FTSE (+0,1%), DAX natomiast skończył dzień stratą 0,3%. Na Wall Street główne indeksy zaliczyły kosmetyczne zmiany, S&P500 i Dow Jones przerwały passę sześciodniowej serii zysków, tracąc odpowiednio -0,1%/ -0,03%. Na nowy historyczny rekord wspiął się Nasdaq, zyskując zaledwie 0,1%. W dniu wczorajszy w Senacie rozpoczęła się procedura impeachmentu byłego prezydenta Donalda Trumpa.

Dzisiaj przed nami dwa ważne przemówienia o 14:00 prezesa EBC a o 18:00 prezesa BoE. Na rynkach azjatyckich Shanghai Composite Index zwyżkuje o 1,2% a Nikkei idzie w dół o 0,1%. Od samego rana kontrakty terminowe na DAX i na amerykańskie indeksy świecą się na zielono.

Autor: Krzysztof Tkocz, analityk BDM

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolar | wartość pln | kurs kryptowalut | kurs cdprojekt | mercator medical akcję |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here