Naga MarketsJeden z salonów CCCGrupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku.

Spółka poinformowała o zamiarze wypłacenia dywidendy za 2018 rok. Na ten cel firma chce przeznaczyć zaledwie 19,8 mln zł z kapitału zapasowego. Oznacza to, że dywidenda na 1 akcje wyniesie tylko 0,48 zł, a więc około 0,25% stopę dywidendy

Jest to najniższa dywidenda w historii spółki, zarówno pod względem kwotowym jak i stopy procentowej. Proponowany dzień dywidendy to 17 września, a wypłaty – 1 października.

Dotąd spółka regularnie wypłacała dywidendę, co zostało podtrzymane, aczkolwiek w najmniej kosztowny dla spółki sposób.

Sytuacja na wykresie:

Akcje spółki CCC nieznacznie rosną na otwarciu piątkowej sesji. Spółka ma jednak za sobą sporą przecenę i odbicie może być jedynie chwilowym odreagowaniem. W tym roku spółka zaskakuje negatywnymi informacjami, stąd dynamiczne wymazanie zwyżki z początku roku. Spoglądając na wykres tygodniowy, wydaje się, że cena może wrócić do okolic wsparcia 170 zł, szczególnie jeżeli słabe nastroje na szerokim rynku zostaną utrzymane.

źródło xStation 5

Czytaj także: Enea z mocnymi wynikami w I kw. Notowania rozpoczynają korektętokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here