Naga MarketsCCC – wyniki pozytywnie przyjęte przez rynek - zapiski giełdowego spekulantaPodczas czwartkowej sesji spółka CCC opublikowała wyniki szacunkowe za II kwartał. Było to okres pandemii i z dużą niecierpliwością rynek oczekiwał na te dane. Okazało się, że w tym okresie CCC odnotowało 40 mln zł skonsolidowanego zysku EBITDA wobec 321 mln zł zysku EBITDA rok wcześniej. Przychody w tym okresie spadły o 21% r/r do 1 292 mln zł. Strata na działalności operacyjnej wyniosła 112 mln zł wobec 138 mln zł zysku rok wcześniej. Zgodnie z oczekiwaniami spółka zanotowała duży spadek sprzedaży w sklepach stacjonarnych, który sięgnął 47% i wyniósł 656 mln zł. Bardzo dobrze wypadła w tym czasie sprzedaż internetowa, która rok do roku wzrosła o 79% do 626 mln zł. Na koniec kwartału 95% salonów Grupy CCC wznowiło działalność po zamrożeniu gospodarki.

  • Wyniki CCC za I kwartał pozytywnie odebrane
  • Spółka liczy na poprawę sytuacji w kolejnych miesiącach
  • Na wykresie wybita linia korekty

Zdaniem spółki, poprawia się sytuacji i klienci powoli aczkolwiek systematycznie wracają do sklepów. Wydaje się, że spółkę można pochwalić za zdecydowane i przede wszystkim szybkie działanie w okresie pandemii. Firma wykorzystała ten okres na nową emisję, porozumienie z bankami i obligatariuszami i przyspieszenie cyfryzacji, co zdaniem firmy postawiło jej w gronie liderów sprzedaży internetowej.

Przełamana linia korekty

Na wykresie także widoczne są duże nadzieje ryku na powrót spółki do normalności. Wczoraj kurs pozytywnie zareagował na podane wyniki i możliwe, że proces odrabiania strat nadal będzie kontynuowany.

ccc

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here