Naga MarketsCCC wciąż z szansami na wzrosty? Pozytywna analiza obrotówKurs akcji spółki CCC, najpopularniejszego w Polsce producenta obuwia, spadał podczas wczorajszej sesji o około 3,60%. Akcje taniały o 1,75 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 44,62 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego wczoraj 0,11% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 46,85 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 130% wzrost ceny.

  • Spółka zaczyna szukać oszczędności
  • Aktywne działania z powodu pandemii koronawirusa
  • Na wykresie, nadal szanse na kontynuację odbicia

Wciąż szanse na dalsze wzrosty

Ostatnie dwie sesje przyniosły spadki na akcjach CCC, jednak można dostrzec pewne pozytywne symptomy. Po pierwsze, miały one miejsce w okresie pogorszenia sentymentu na globalnych rynkach akcji. Jak na spółkę w tak wrażliwym położeniu, siła przeceny nie był imponująca. To samo można wywnioskować z analizy wolumenu. Obroty w czasie wcześniejszego odbicia od wsparcia przy 39 zł były zdecydowanie wyższe niż podczas dwóch sesji spadkowych.Możliwe więc, że sporo złych rzeczy jakie dotykają firmę jest już zdyskontowanych. Jakiekolwiek bowiem pozytywne informacje potrafią mocno wpłynąć na notowania. Wydaje się więc, że nadal są szanse na dalsze odrabianie strat, oczywiście pod warunkiem, że otoczenie szerokiego rynku nie zacznie przeszkadzać.

ccc 6.05.2020
Notowania CCC 6.05.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Spółka szuka oszczędności

CCC szacuje wydatki gotówkowe na 150-160 mln zł w ciągu najbliższych 2 lat i liczy, że docelowo pozwolą one na zmniejszenie wydatków w późniejszym okresie o ok. 200 mln zł rocznie. To są środki, które i tak mieliśmy wydać, ale w obecnej sytuacji my to przyspieszamy. W zamian otrzymamy około 200 mln zł rocznie, które mniej będziemy wydawać w kolejnych latach.

Spółka szacuje, że osiągnie oszczędności do końca 2020 roku wynoszące około 100 mln zł na optymalizacji zatrudnienia (obniżenie wymiaru etatu pracowników, dostosowanie etatyzacji do skali działalności czy wygaszaniu kończących się umów). Z kolei oszczędności w takich obszarach, jak: IT (insourcing rozwoju systemów), redukcje w administracji, marketing i sponsoring czy optymalizacji logistyki mają wynieść 50-60 mln zł do końca roku. Spółka będzie również zmierzała do renegocjacji czynszów.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here