Naga MarketsJeden z salonów CCCKurs akcji spółki CCC, najpopularniejszego w Polsce producenta obuwia, spadał podczas wczorajszej sesji o około 21,07%. Akcje taniały o 11,39 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 42,66 zł. Jest to fatalny wynik na tle tracącego wczoraj 13,28% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 42,66 zł. W sumie cały trend spadkowy rozpoczęty w raz z nastaniem 2018 roku pochłonął już około 80% wcześniejszej wyceny.


Akcje CCC z gigantyczną przeceną

Ubiegły tydzień przyniósł panikę na giełdach i bardzo silną wyprzedaż akcji w związku z rozprzestrzenianiem się chińskiego wirusa. Silnie zaszkodziło to w dokonanej wcześniej próbie odbicia, która budowana była przy nieco wyższych obrotach i niosła nadzieję na to, że wyznaczamy istotny dołek. Panika szybko jednak sprowadziła kurs na nowe minima i na kolejną próbę odbicia trzeba poczekać. Kurs spadł z rozpędem poniżej poziom 70 zł. Jeżeli nic się nie zmieni, patrząc na wykres miesięczny, kolejne wsparcie mamy dopiero przy 40 zł. Trudno uwierzyć w taką wycenę, gdyż jeszcze nie tak dawno temu spółka notowana była powyżej 300 zł. Część analityków uważa jednak, że spółka najgorszy okres ma już za sobą i kolejne kwartały przyniosą poprawę wyników, co po tak potężnej przecenie może sprawić, że inwestorzy ponownie się spółką zainteresują.

ccc 13.03.2020
Notowania CCC 13.03.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

18,4 mln zł zysku w 2019 roku

W piątek spółka podała, że odnotowała 18,4 mln zł skonsolidowanego zysku w 2019 r. wobec 223,5 mln zł zysku rok wcześniej. Strata netto z działalności kontynuowanej i zaniechanej przypisana akcjonariuszom jednostki dominującej wyniosła odpowiednio: 27,4 mln zł w 2019 r. wobec 59,3 mln zł zysku rok wcześniej. Skorygowana strata netto w 2019 r. wyniosła 64,3 mln zł wobec 84,1 mln zł zysku w 2018 roku. “Grupa prezentując skorygowany zysk netto wyłącza pozycje, które zdaniem zarządu mają charakter jednorazowy i nie są brane pod uwagę przy ocenie wyników oraz podczas podejmowania decyzji. Skorygowany zysk netto nie jest miernikiem zgodnym z MSSF” – dodano w raporcie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here