Naga MarketsJeden z salonów CCCKurs akcji spółki CCC, najpopularniejszego w Polsce producenta obuwia, spadał podczas wczorajszej sesji o około 3,41%. Akcje taniały o 3,90 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 110,60 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego wczoraj 0,32% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 110,60 zł. Była to kolejna słaba sesja, która sprowadza kurs na nowe minima. W sumie od początku spadków, czyli od stycznia 2018 roku, kurs nurkuje już o około 65%.


Akcje CCC w stronę 105 zł

Kurs spółki od początku bieżącego miesiąca porusza się bokiem przy standardowych obrotach. Mamy więc marazm, który nie wróży najlepiej w kontekście już dokonanej przeceny. Brak odbicia po ta dużych spadkach może być oznaką braku kupujących. Spoglądając na wykres tygodniowy, widać że kluczowym wsparciem są okolice 105 zł. Wszystko zdaje się wskazywać na to, że właśnie ten poziom zostanie niebawem osiągnięty. Kolejne zejście na nowe, tegoroczne minima powinno oznaczać kontynuacje trendu spadkowego z kolejnym celem przy kluczowym wsparciu.

ccc 27.11.2019
Notowania CCC 27.11.2019

WIG Odzież z potencjalną formacją oRGR

Pewnych szans i nadziei można upatrywać w zachowaniu całego sektora. Otóż WIG Odzież wzrasta w ostatnim czasie, mimo że szersza tendencja nadal jest spadkowa. Na wykresie można zauważyć ruch w kierunku czytelnego oporu, opartego o dwa ostatnie szczyty. Układ dołków może tworzyć potencjalną formacją odwróconej głowy z ramionami. Wybicie tego oporu mogłoby więc doprowadzić przynajmniej do większej korekty. Daje to pewną szansę CCC, że jeżeli branża będzie silniejsza, to w końcu inwestorzy znajdą okazję w mocno przecenionych akcjach CCC.

wig odziez 27.11.2019
Notowania WIG Odzież 27.11.2019

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

CCC rezygnuje z toreb foliowych

W ostatnich dniach spółka przekazała informację o tym, że wycofała z użytku w swoich sklepach torby foliowe i obecnie korzysta tylko z papierowych opakowań z recyklingu. Ponadto, należąca do CCC firma e-obuwie korzysta wyłącznie z ekologicznych pudełek i opakowań wysyłkowych. Spółka nie chce uczestniczyć w dalszym wprowadzaniu ogromnych ilości plastiku do środowiska. Celem spółki jest także m.in. ograniczenie o 5% zużycia energii elektrycznej, 5% spadek emisji CO2, a także 5% mniej odpadów do 2021 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here