Naga MarketsJeden z salonów CCCKurs akcji spółki CCC, najpopularniejszego w Polsce producenta obuwia, spadał podczas sesji z ubiegłego piątku o około 1,64%. Akcje taniały o 1,90 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 112,10 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w piątek 1,19% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niskich obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 114 zł. Była to sesja, dająca nadzieję na podtrzymanie zainicjowanego odbicia. W sumie od początku spadków, czyli od stycznia 2018 roku, kurs nurkuje już o niemal 70%.


Akcje CCC inicjują korektę

Początek nowego roku przyniósł zainicjowanie korekcyjnego obicia, któremu jednak nie towarzysza większe obroty. Po za tym, cały nasz rynek dobrze rozpoczął nowy rok, trudno więc doszukiwać się wzrostu aktywności kupujących na walorach CCC. Grudzień rozpoczął się od pogłębienia trendu spadkowego i już niewiele brakuje aby na liczniku wybiła psychologiczna bariera 100 zł. Obecnie cena oscyluje przy 105 zł czyli, co widać na wykresie tygodniowym – mocnej strefie wsparcia opartej o serię dołków z poprzednich lat. Na razie brakuje solidnych podstaw do odbicia i jednym pozytywem jest to, że z tygodnia na tydzień maleją obroty, możliwe że wiąże się to jednak z okresem świątecznym. Możliwe, że skala przeceny jest już tak duża, z nachodzi czas mocniejszego odbicia. Sprzyjać temu może wejście w nowy rok, pod warunkiem, że nie będzie w tym przeszkadzać sytuacja na rynkach światowych i polityka, tak jak miało to miejsce w piątek.

ccc 7.01.2020
Notowania CCC 07.01.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Sklep internetowy na Słowacji

W miniony piątek spółka poinformowała o uruchomieniu sklepu internetowego na Słowacji. W 2020 roku spółka planuje również udostępnienie aplikacji mobilnej CCC i dalszy rozwój cyfrowych punktów styku z klientami w tym kraju. Z analiz firmy wynika, że inwestycja na Słowacji powinna być opłacalna, tym bardziej, że stacjonarna sieć sklepów liczy już 53 obiekty na Słowacji. Wcześniej CCC otworzyło swój sklep internetowy w Czechach. Firma planuje kolejne uruchomienia projektów e-commerce w Rumunii, Węgrzech i w Austrii.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here