Naga MarketsCCC traci na wzroście zachorowań i powrocie ograniczeń w handlu Kurs akcji spółki CCC, najpopularniejszego w Polsce producenta obuwia, spadał podczas piątkowej sesji o około 0,45%. Akcje taniały o 0,20 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 42,06 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego w piątek 1,71% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 44,31 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 210% wzrost ceny.

Pandemia psuje nastroje w handlu

Słabo w ostatnich dniach zachowują się akcje spółek handlowych. Nie dziwi to biorąc pod uwagę ponowne restrykcje w gospodarce, w tym zasady sanitarne, które wpłyną na słabszy handel. Wracają obawy o pogorszenie wyników, podobnie jak miało to miejsce wiosną.

Te artykuły również Cię zainteresują

TMS

Z tego punktu widzenia warto obserwować skalę zachorowań, jeżeli gwałtowny wzrost w końcu wyhamuje, będzie to pozytywnym sygnałem dla spółki. Podobny efekt mogłaby dać np. decyzja o czasowym wznowieniu handlu w niedzielę, która jest rozważana. Na wykresie cena zmierza do dolnej krawędzi kanału spadkowego.

ccc 19.10.2020
Notowania CCC 19.10.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Kwitnie współpraca z SAP

Grupa CCC rozszerzyła współpracę z SAP i wprowadziła zaawansowaną technologię porządkującą i przyspieszającą procesy finansowe w kolejnych spółkach oraz krajach, podała spółka. To element realizacji strategii GO.22, której celem jest zwiększenie sprawności organizacji poprzez transformację cyfrową. Przyjęta przez CCC strategia biznesowa GO.22 na lata 2020-2022 zakłada dalszą digitalizację i optymalizację procesów. Grupa koncentruje swoją działalność wokół klientów i stawia na rozwój oparty na nowych technologiach oraz zaawansowanej analityce danych.

Jednym z obszarów zmian są finanse i księgowość, które CCC scyfryzowało, wprowadzając zintegrowane, stabilne oprogramowanie SAP S/4 HANA, podano. “Nowy system potrafi przetwarzać ogromne ilości danych jednocześnie. Pomaga nam w usprawnieniu nadzoru finansowego i utrzymaniu silnej dyscypliny kosztowej. System początkowo wdrożony w CCC SA i CCC EU, będzie także sukcesywnie wprowadzany i wykorzystywany we wszystkich naszych spółkach zależnych.

Oprogramowanie SAP S/4 HANA pozwala na skalowalność rozwiązań, ujednolicenie danych dla potrzeb informacji zarządczej oraz zmniejszenie kosztów ich pozyskiwania” – powiedziała dyrektor ds. finansowych CCC Agnieszka Mielcarek, cytowana w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here