Naga MarketsW bieżącym tygodniu inwestorzy poznają dane makroekonomiczne z wielu europejskich gospodarek oraz z USA. Na uwagę zasługuje także spotkanie krajów OPEC ws. niedotrzymywania przez niektórych członków limitów produkcji ropy naftowej. Ponadto należy pamiętać o trwającym sezonie wynikowym na GPW. Sprawozdania finansowe za pierwsze półrocze zostaną opublikowane m.in. przez PGE, Alior Bank, czy też PlayWay.

Analiza techniczna

Wykres 1. WIG20 w interwale dziennym. Źródło: Stooq

Miniony tydzień był drugim tygodniem z rzędu, który WIG20 zakończył nad kreską. W efekcie wartość indeksu największych polskich spółek na koniec piątkowej sesji wyniosła 2380 pkt. Rynek wyraźnie odbił się od psychologicznej granicy 2300 pkt i przełamał górne ograniczenie konsolidacji na poziomie 2360 pkt. Warto również zwrócić uwagę na relatywnie solidny poziom obrotów, który dodatkowo świadczy o rosnącej sile popytu. Teraz najważniejszym celem dla rynku jest opór na poziomie 2420 pkt, którego przełamanie może okazać się sygnałem do rozpoczęcia nowej fali hossy.

Wykres 2. CCC w interwale dziennym. Źródło: Stooq

Tym razem warto zwrócić uwagę na notowania CCC. W skali ostatnich pięciu dni sesyjnych, walory niniejszej spółki obuwniczej podrożały o 5,5%. Impulsem do wzrostów okazały się być dobre wyniki sprzedażowe za lipiec. W efekcie rynek ustanowił nowe historyczne szczyty, tym samym przełamując psychologiczną granicę 250 PLN. Niemniej na uwagę zasługują oscylatory techniczne, które znajdują się w okolicy poziomu wykupienia. Ryzyko korekty wydaje się być istotne. W szerszym terminie kluczowym wyzwaniem dla byków jest trwałe przełamanie bariery 250 PLN, które prawdopodobnie rozpocznie kolejną fazę długoterminowego trendu wzrostowego. W przeciwnym razie nie można wykluczyć konsolidacji.

Autorzy: Zespół Zarządzający MM Prime TFI S.A.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here