Naga MarketsCCC schodzi pod 40 zł. Będzie kolejna reakcja popytu? Kurs akcji spółki CCC, najpopularniejszego w Polsce producenta obuwia, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,13%. Akcje taniały o 0,46 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 39,25 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj 2,22% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 40,20 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 130% wzrost ceny.

  • Notowania CCC spadają już  sesję z rzędu
  • Spadki tracą jednak dynamikę
  • Poprzednie dwa zejścia poniżej 40 zł wywoływały reakcję kupujących

Kolejne zejście pod 40 zł

Spółka odnotowała wczoraj już siódmą z rzędu spadkową sesję. W tym okresie czasu spadki nie zanegowały wcześniejszego dwusesyjnego impulsu, co pokazuje, że dynamika nadal jest po stronie kupujących. Z dnia na dzień spadki jeszcze bardziej spowalniają. Wczoraj cena spadła poniżej poziomu 40 zł. taka sytuacja miała miejsce dwa razy w kwietniu i za każdym razem pojawiła się znacząca i dynamiczna reakcja popytowa. Czy teraz także są ku temu szanse? Technicznie jak najbardziej, gdyż powolne spadki wyglądają na korektę. Jeżeli chodzi o fundamenty, na korzyść spółki może zadziałać poprawa sentymentu na rynkach wschodzących.

ccc 13.05.2020
Notowania CCC 13.05.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Aplikacja mobilna dostępna w Czechach i na Słowacji

Grupa CCC uruchomiła w Czechach i na Słowacji aplikację mobilną i planuje jej udostępnienie także dla użytkowników w Rumunii, na Węgrzech oraz w Austrii jeszcze w I półroczu bieżącego roku. Narzędzie wspiera wielokanałowy model sprzedaż spółki, łącząc kanały online i offline. Zdaniem kierującej pracami nad aplikacją CCC Barbary Rogali, w Polsce aplikacja jest bardzo dobrze oceniania, a liczba jej pobrań przekroczyła już 1,6 mln.

“Czechy i Słowacja to pierwsze rynki zagraniczne, na które CCC wprowadza swoją aplikację. Aktualnie jest ona dostępna w Google Play, a w ciągu najbliższych tygodni zostanie opublikowana również w App Store. Do końca pierwszej połowy 2020 roku planowane jest jej udostępnienie dla użytkowników w Rumunii, na Węgrzech oraz w Austrii, gdzie CCC obecne jest już poprzez platformę ccc.eu i sklepy stacjonarne” – podano w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here