Naga MarketsGrupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce.

Te artykuły również Cię zainteresują
Akcje spółki drożały w trakcie wtorkowej sesji o około 4%. Była to druga sesja wzrostowa z rzędu, jednak odbiciu nie towarzyszą podwyższone obroty. Bezpośrednim powodem zwyżki był opublikowany w poniedziałek wieczorem raport dotyczący przychodów uzyskanych w sierpniu. Można w nim wyczytać, że przychody wzrosły aż o 37% w stosunku do roku poprzedniego i osiągnęły wartość 405 mln zł. W sumie przychody od początku roku rosną już o 16%. Przychody ze sprzedaży internetowej wzrosły w sierpniu o 60%, a od początku roku o 61%. Zaprezentowane wyniki zostały dobrze przyjęte przez rynek oraz analityków. Wykres dzienny wskazuje na szansę kontynuacji korekty wzrostowej trwającej od połowy lipca. Jeżeli wzrosty miałyby osiągnąć porównywalny zasięg z poprzednią korektą to popyt ma otwartą drogę do tegorocznej linii trendu czyli okolic 250 zł.

LPP jest firmą zajmującą się projektowaniem i dystrybucją odzieży w Polsce i za granicą

Spółka opublikowała wczoraj rano raport z wynikami za drugi kwartał. Publikacja nie spowodowała jednak ożywienia na wykresie i notowania wczoraj były dość spokojne. Zysk netto za drugi kwartał wyniósł 206,1 mln zł i był o 19% wyższy niż przed rokiem. Wynik w ujęciu operacyjnym podskoczył aż o 50%, jednak były to wyniki zgodne z opublikowanymi wcześniej szacunkami. Znacznej poprawie uległy także przychody oraz EBITDA, a także wyniki uzyskiwane w kanale internetowym. W pierwszym półroczu udało się także poprawić marże, wzrosła także powierzchnia handlowa. Dobre wyniki zwiększają szansę na zakończenie korekty trwającej od początku roku. Cena obecnie testuje górną krawędź kanału spadkowego. Nawet jeżeli nie uda się wybić jej już teraz, warto zauważyć, że spółka odznacza się relatywną siłą na tle mocniej tracącego otoczenia. Całość tegorocznej korekty sięga zaledwie 20% a kurs cały czas oscyluje blisko historycznych maksimów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Oni jeszcze w tym roku planują trochę inwestycji, maja otworzyć salony w dwóch nowych lokalizacjach więc jeszcze pewnie zaskoczą. Jeśli wszystko pójdzie po ich myśli to można się spodziewać dobrego raportu na koniec roku.

  2. Liczyłem na przebicie maksa przez LPP w tym roku i liczę, że się nie zawiodę. Spółka bardzo dobra stabilna, widać, że problemu ma już za sobą, wyniki prawie najlepsze w historii spółki, a mimo to duże możliwości dalszego rozwoju przed spółką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here