Naga MarketsGrupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce.

ccc
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas ostatniej sesji ubiegłego tygodnia o ponad 2% przy całkiem dobrych obrotach. Wydaje się zatem, że po fali potężnej wyprzedaży, rozpoczyna się ruch korekcyjny. Ciekawie wygląda wykres tygodniowy, gdzie widać, że trzy wcześniejsze korekty miały dość zbliżony zasięg. Jeżeli historia miałaby się powtórzyć, wydaje się, że cena mogłaby rosnąć przynajmniej do okolic 195 zł. W piątek spółka poinformowała, że podjęto decyzję aby przeznaczyć na dywidendę ponad 19,76 mln zł. Ma to dać 0,48 zł dywidendy na akcję. Środki te zostaną przesunięte z kapitału zapasowego. Dniem nabycia prawa do dywidendy będzie 18 września, a wypłata nastąpi 1 października.

Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: 11 BIT Studios – zyski poniżej oczekiwań ale perspektywy obiecujące

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną.

unimot
źródło xStation 5

Spółka odnotowała bardzo mocny koniec tygodnia, rosnąc podczas piątkowej sesji o ponad 3% przy bardzo wysokich obrotach. Na wykresie widać, że cena zbliża się do czytelnego oporu w rejonie 18 zł. Wydaje się, że poziom ten może wywołać korektę, jednak uwzględniając dobre wyniki i informacje płynące ze spółki, szanse na dalsze wzrosty wydają się dość wysokie. W piątek pojawiły się kolejne informacje, które dobrze świadczą o firmie. Spółka podała, że jeżeli okaże się, że warunkiem zgody Komisji Europejskiej na fuzję PKN Orlen z Grupą Lotos byłoby pozbycie się przez połączony podmiot części stacji paliw, to Unimot byłby zainteresowany ich włączeniem do swojej sieci Avia. Spółka szacuje, że fuzja obu firm byłaby dla niej korzystna, a medialne spekulacje mówią o szansach na przejęcie nawet 250-300 stacji paliw.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here