Naga MarketsCCC SA jest największą detaliczną spółką obuwniczą w Europie Środkowej i największym producentem obuwia w Europie.

Spółka poinformowała wczoraj o spadku przychodów ze sprzedaży w marcu o niespełna 20% oraz narastająco za trzy miesiące o niemal 4%. Za to w tym samym okresie sprzedaż przez internet wzrosła w marcu o 42%, a od stycznia rośnie o ponad 50% względem ubiegłego roku. Analiza techniczna wskazuje na dwie rzeczy. W krótkim terminie sytuacja wygląda negatywnie. Mamy przełamaną linię trendu oraz układ coraz niższych wierzchołków, a także zejście poniżej dołka z końca ubiegłego roku. Z drugiej strony, w długim terminie, należy pamiętać, że spółka rośnie od dnia debiutu w 2004 roku i obecne spadki na tym tle nadal wyglądają jedynie jak większa korekta. W taki sposób traktowałbym okres od początku roku, w którym spółka traci względnie niewiele, tym bardziej, że jest to okres przeceny na szerokim rynku. Fundamentalnie nic się nie zmieniło, spółka nadal notuje stabilne wyniki, co roku wypłaca dywidendę. Dla inwestorów długoterminowych, obecne spadki mogą być okazją do tańszego kupna akcji dobrej firmy. Krótkoterminowi spekulanci powinni natomiast patrzeć na układ coraz niższych wierzchołków. Najbliższy z nich znajduje się przy 250,20 zł. Wybicie ponad ten poziom będzie czymś co wstępnie pozwoli zastanowić się nad ewentualnym końcem korekty. Wszystko inne to tylko zgadywanie, w którym miejscu pojawi się absolutne dno okresu spadkowego. Jako ciekawostkę można porównywać korekty. Ostatnie miały coraz większy zasięg, począwszy od 15% przez 18 i 21% w październiku i listopadzie ubiegłego roku. Aktualne spadki mają już 28% co względnie wpisywałoby się w coraz większe ruchy spadkowe. Jeżeli kurs nie odbije w najbliższym czasie, powiedzmy do maja, wydaje się, że spadki będzie można porównywać raczej do największych korekt w historii notowań spółki. Te pojawiały się trzy razy. Dwie ostatnie oznaczały przecenę rzędu 46-48%. Największa w połowie 2007 roku, a więc związana z początkiem bessy sięgała 68%. Zakładając optymistyczny scenariusz, trend długoterminowy nie zmieni się nawet przy korekcie rzędu 50%, tak jak to miało miejsce w 2011 i 2015 roku czyli średnio co około 4 lata. Podsumowując, najlepiej patrzeć na układ coraz niższych wierzchołków i zainteresować się spółką, gdy cena wybije najbliższy szczyt trendu spadkowego. Taki sposób, patrząc na wykres w skali tygodniowej, doskonale sprawdzał się przy dwóch ostatnich dużych korektach, a także przy największej w historii z lat 2007-2009.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here