Naga MarketsCCC SA jest największą detaliczną spółką obuwniczą w Europie Środkowej i największym producentem obuwia w Europie.

Spółka rozpoczęła nowy rok kontynuacją zwyżki zapoczątkowanej w grudniu ubiegłego roku. Cały impuls popytowy wynosi już ponad 25% ciągłego wzrostu ceny. To dość sporo, dlatego nie powinno dziwić obecne wyhamowanie w rejonie poprzedniego maksimum. Wydaje się jednak, że odrobienie strat po sporej korekcie świadczy o szansach na wybicie tego szczytu. Warto przypomnieć, że spadki zaczęły się od nazbyt emocjonalnej reakcji rynku na i tak dobre wyniki za trzeci kwartał. Co ciekawe, następnie wyniki te były potwierdzane kolejnymi informacjami o rosnących przychodach. Na początku stycznia spółka podała, że przychody ze sprzedaży w grudniu były wyższe o 42%, a w okresie styczeń-grudzień o blisko 32%. Dodając do tego trzycyfrowe tempo wzrostu sprzedaży w kanale internetowym, otrzymujemy bardzo pozytywny obraz fundamentalny, dla którego jedynymi zagrożeniami mogą być załamanie na szerokim rynku lub też to, że inwestorzy uznają ceny akcji za zbyt drogie, choć w takim wypadku, impuls z grudnia raczej nie odrobiłby w całości strat z października i listopada. Najnowsza rekomendacja, wydana w styczniu celuje w poziom 351 zł. Podsumowując, dotychczasowy układ techniczny wskazuje, że test poprzedniego szczytu kończy się wybiciem – stąd mamy trend wzrostowy. Obecnie mamy za sobą 7 wzrostowych tygodni z rzędu, możliwe więc, że pojawi się korekta. W dłuższym okresie, pozytywne fundamenty powinny jednak skutkować wybiciem na nowe maksima. Spółka jest dość często analizowana na Comparic. Ostatnie analizy to prognoza spadków z 18 października, a następnie zapowiedź możliwego odbicia z 4 i 12 grudnia.

Korzystasz z narzędzi analitycznych na portalu Trading View? Teraz możesz tam śledzić także nasze analizy spółek z GPW

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin nie istnieje? Pozew inwestora przeciwko giełdzie na ponad 200 tys. PLN
Następny artykułWzrost produkcji przemysłowej w strefie euro
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here