Naga MarketsGrupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce.

ccc
źródło xStation 5

Jednym z głównych wydarzeń pierwszej sesji nowego tygodnia była silna reakcja podażowa na akcjach CCC. Ma to związek z publikacją wyników za pierwszy kwartał, które wypadły zaskakująco słabo. Pierwszy kwartał zakończył się stratą przekraczającą 155 mln zł netto. Trzeba jednak dodać, że w wynikach CCC mamy pewną cykliczność, więc stratny pierwszy kwartał nie jest niczym nowym. Niepokoić może jedynie skala strat, która znacząco przekroczyła prognozy. Co ciekawe, przychody grupy wzrosły w pierwszym kwartale do poziomu ponad 1 mld zł. W komunikacie spółka podała, że wpływ na wyniki pierwszego kwartału miały koszty funkcjonowania spółek przejętych (KVAG, Shoe Express, DeeZee, Gino Rossi), które sięgnęły 126 mln zł. Spółce udało się także nieznacznie obniżyć poziom zadłużenia. Na wykresie spadki wyhamowały po dojściu do poziomu 200 zł. Całość ruchu spadkowego podobna jest zasięgiem do poprzedniej korekty spadkowej. Wcześniejsze impulsy spadkowe z 2018 roku były większe, jeżeli więc kurs nie będzie dalej spadał, może to świadczyć o poprawie nastroju na notowaniach CCC.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: Grupa Kęty – poprawia wyniki, notowania nadal blisko kluczowego wsparcia

Maxcom ma ponad 15-letnie doświadczenie w produkcji oraz dystrybucji własnych marek produktów telekomunikacyjnych.

maxcom
źródło xStation 5

Wczoraj wynikami pochwalił się także Maxcom. Na otwarciu sesji notowania lekko wzrosły, aczkolwiek ruch ten nie ma większego znaczenia w ujęciu długoterminowym. Z raportu wynika, że w 2018 roku spółce udało się wypracować zysk netto sięgający 11,39 mln zł. Co jest lepszym wynikiem od 9,16 mln zł w 2017 roku. Zysk operacyjny wyniósł 14,1 mln zł wobec 11,63 mln zł zysku rok wcześniej. EBITDA zwiększyła się o 22% do 14,6 mln zł. Skonsolidowane przychody operacyjne ogółem sięgnęły 124,65 mln zł w 2018 r. wobec 112 mln zł rok wcześniej. Spółka pozytywnie oceniała poprawę wyników, podkreślając że osiągnęła ją w okresie spowolnienia w branży telekomunikacyjnej. Na wykresie trwa płaska korekta, wcześniej jednak spółka silnie zyskiwała na wartości.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here