Naga MarketsPrzyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

CCC SA jest największą detaliczną spółką obuwniczą w Europie Środkowej i największym producentem obuwia w Europie.

Spółka należała do grona liderów wczorajszej sesji pod względem siły wzrostów. Akcje tuż po poranku osiągnęły poziom 6%, a na zamknięciu sesji wynik usytuował się nieco poniżej 5%. Reakcja popytowa ma związek głównie z wynikami rocznymi. Okazało się, że spółka nadal utrzymuje bardzo przyzwoite wyniki, zarówno w zakresie sprzedaży jak i zysku netto. Na wykresie, przynajmniej na razie, nic specjalnego się nie dzieje. Warto przypomnieć sobie korektę z pierwszej połowy marca, możliwe bowiem, że obecnie mamy zaledwie jej powtórkę. Sytuacja zacznie się zmieniać dopiero po wybiciu najbliższego wierzchołka czyli szczytu tamtej korekty.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Grupa ING jest globalną korporacją specjalizującą się w świadczeniu usług finansowych z zakresu bankowości, ubezpieczeń i zarządzania aktywami.

Akcje spółki drożały podczas wtorkowej sesji o około 2% przy nieco podwyższonych obrotach. Po 7 sesjach korekcyjnych, bardzo słabych i nie wspartych obrotami, wczorajsze odbicie może sugerować dokończenie impulsu rozpoczętego 9 marca. Odbicie miało bowiem miejsce przy ważnej strefie wsparcia. Szukając powodów zwyżki, można wspomnieć o podniesieniu ratingów przez Moody’s, aczkolwiek wydaje się, że spółka rośnie na fali odreagowania na amerykańskiej giełdzie, która złapała oddech w nadziei na uniknięcie wojny handlowej z Chinami. Jeżeli popyt rzeczywiście przejmuje kontrolę na wykresie, cena powinna wybić wierzchołek przy 209 zł.

Korzystasz z narzędzi analitycznych na portalu Trading View? Teraz możesz tam śledzić także nasze analizy spółek z GPW

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here