Naga MarketsCCC S.A. [CCC], Budimex [BDX] – Gorące spółki dniaProducent obuwia, spółka CCC opublikowała wczoraj raport z wynikami za III kwartał. W tym okresie CCC odnotowało 63,8 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 32,7 mln zł straty rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 1,2 mln zł wobec 45,9 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1455 mln zł wobec 1348 mln zł rok wcześniej. Sumując wyniki od początku roku, za trzy kwartały mamy około 991 mln zł skonsolidowanej straty netto w porównaniu z 148 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 3641 mln zł w porównaniu z 3806 mln zł rok wcześniej.

  • CCC odnotowało niezły III kwartał
  • Kurs broni lokalnego wsparcia
  • Budimex z trwałą poprawą wyników

Wyniki nie są zaskoczeniem, biorąc pod uwagę mocne ograniczenia w handlu. Na uwagę zasługuje jest wzrost przychodów w III kwartale, co pokazuje, że plan jaki spółka wdrożyła po wybuchu pandemii, zaczyna przynosić pierwsze efekty. Zdaniem spółki, już październik wygląda całkiem dobrze, także w sklepach stacjonarnych.

Te artykuły również Cię zainteresują

Rosną przychody w III kwartale

Przez pandemię spółka przyspieszyła cyfryzację i rozwinęła szybciej e-handel, co z czasem zacznie przynosić coraz lepsze efekty. Potencjał handlu w internecie nadal jest, zdaniem spółki, ogromny. W związku z tym firma postanowiła o zamknięciu 108 sklepów stacjonarnych. Na wykresie kurs dotarł do czytelnego wsparcia w okolicach 37 zł. Szanse na odbicie będą jednak zależały od poprawy nastrojów na szerokim rynku.

ccc

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Budimex poprawia wyniki

Wyniki za III kwartał pokazał wczoraj także potentat budowlany, firma Budimex. Spółka odnotowała w tym okresie 146,49 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 65,03 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 212,67 mln zł wobec 112,16 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2434,91 mln zł wobec 2 134,14 mln zł rok wcześniej.

Wyniki są więc pozytywne, a łącznie za trzy kwartały roku, spółka miała około 257,06 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 137,14 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 6169,35 mln zł w porównaniu z 5382,56 mln zł rok wcześniej. Nie widać więc specjalnie problemów spowodowanych pandemią. Lepsze wyniki pokazują, że spółka gorszy okres ma już za sobą i wyszła z kontraktów z niskimi marżami.

budimex

Budimex optymistycznie patrzy także na rentowność segmentu budowlanego w perspektywie kolejnych kwartałów. „Podpisane długoterminowe kontrakty drogowe i kolejowe pozwolą na utrzymanie odpowiedniego portfela zamówień w obszarze inżynieryjnym w perspektywie przynajmniej kilkunastu miesięcy” – podano w komunikacie. Na fali spadków na szerokim rynku, wydaje się, że także na akcjach Budimexu można spodziewać się korekty np. do linii trendu.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here