Naga Markets


W związku z dużą ilością zamówień na analizy, mamy przyjemność zaprezentować Państwu drugą dziś spółkę z cyklu Analiza na zamówienie.

CCC to spółka zajmująca się dystrybucją obuwia na terenie 16 krajów Europy, posiada 773 salony o łącznej powierzchni 371,5 tys. m2. Firma zatrudnia w Polsce 6000 pracowników, ogółem zaś ponad 10 000. Na giełdzie notowana jest od grudnia 2004 r.

Technikalia

ccc 11 08 2016

Wykres od początku notowań przedstawia niekończący się trend wzrostowy. Istotnymi punktami są: szczyt w 2007 roku pod 80 zł oraz dołek z 2009 roku w okolicy 25 zł. Aktualny kurs oscyluje w okolicach 186 zł i utrzymuje się w równym kanale wzrostowym od końca 2008 roku.

ccc 11 08 2016 shortterm

W ujęciu 1 miesiąca na pierwszy plan wysuwają się dwa ważne elementy zaznaczone oddzielnymi kolorami. Pomarańczowa linia stanowi poziom oporu po 186,00 zł. Pod koniec lipca spółka została mocno przeceniona i po odbiciu powróciła do wzrostów, które jednak wyhamowują (mniejsze wychylenie szczytów) w granicach linii bordowych formujących klin.

Wyniki

Ostatni raport miesięczny za lipiec 2016 przedstawia optymistyczne dane. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży za lipiec wyniosły ok. 207 mln zł co przełożyło się na wzrost r/r o 27,9%. Przychody za okres od stycznia do lipca wyniosły ok. 1607 mln PLN i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie rok wcześniej o 33,7 %. Sprzedaż detaliczna w lipcu oraz w okresie styczeń-lipiec była odpowiednio wyższa o 13,4 i 20,2 procent.

Zobacz też inne analizy spółek z GPW w naszym wydaniu!

“Trzymaj”

Po wzroście cen akcji CCC w lipcu, DM mBanku obniżył rekomendację z akumuluj do trzymaj. Wskazują oni cenę docelową 181.00, jednakże nadal jest to spółka warta zainteresowania. Obecnie trudno zaproponować kupno, kiedy cena kursuje w pobliżu lokalnego szczytu 186 oraz szczytu “wszechczasów” nad 190 zł. Wykres sygnalizujespowolnienie trendu, które być może jest spowodowane letnim okresem wyprzedaży na rynku odzieży i obuwia, kiedy to spółki notują nieco niższe zyski, a może ogólnym wakacyjnym marazmem na giełdzie.

Chciałbyś zamówić naszą analizę? Daj znać w komentarzu poniżej.


Powyższa analiza ani żadna jej część nie jest rekomendacją ani zachętą do zawarcia transakcji i ma charakter wyłącznie informacyjny. W razie wątpliwości co do treści należy szukać niezależnej, fachowej porady.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here