Naga MarketsJeden z salonów CCCKurs akcji spółki CCC, najpopularniejszego w Polsce producenta obuwia, spadał podczas wczorajszej sesji o około 7,42%. Akcje taniały o 3,10 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 37,78 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj 0,14% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 38,70 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 130% wzrost ceny.

  • Kolejny dzień spadków na CCC
  • Wczoraj spółka traciła aż 7%
  • Trwa test lokalnego wsparcia

Już 10 dni spadków

Notowania spółki spadał wczoraj o ponad 7% i to przy podwyższonych obrotach. Była to już 10 sesja w ramach trwających spadków, a więc pod względem czasu trwania, mamy okres podobny po korekcie po pierwszym odbiciu w połowie marca. Podobieństwo obu ruchów jest także pod względem zasięgu. Teoretycznie więc, jeżeli całość odbicia miałoby znaleźć kontynuację, to popyt powinien zacząć walczyć o kolejny impuls. Cena znajduje się w strefie lokalnego wsparcia w rejonie 37-38 zł i wydaje się, że jest to odpowiednie miejsce na kolejną reakcję. Jeżeli tak się nie stanie, wskaże to na słabość kupujących.

Te artykuły również Cię zainteresują
ccc 29.04.2020
Notowania CCC 29.04.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Rusza emisja akcji

Akcjonariusze CCC zdecydowali o udzieleniu zarządowi upoważnienia do podwyższenia kapitału poprzez emisję do 13 700 000 akcji nowych akcji serii I i J po cenie nie niższej niż 30 zł za sztukę z jednoczesnym wyłączeniem prawa poboru, wynika z podjętych uchwał. Spółka oczekuje, że z emisji pozyska ok. 400-500 mln zł, z przeznaczeniem na kapitał obrotowy i finansowanie bieżącej działalności .

Akcje nowej emisji uczestniczą w dywidendzie za rok obrotowy 2019, tj. począwszy od dnia 1 stycznia 2019 r., na równi z pozostałymi akcjami spółki. W interesie spółki pozbawia się wszystkich dotychczasowych akcjonariuszy spółki w całości prawa poboru wszystkich akcji nowej emisji.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here