Naga MarketsJeden z salonów CCCKurs akcji spółki CCC, najpopularniejszego w Polsce producenta obuwia, spadał podczas wczorajszej sesji o około 7,42%. Akcje taniały o 3,10 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 37,78 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj 0,14% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 38,70 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 130% wzrost ceny.

  • Kolejny dzień spadków na CCC
  • Wczoraj spółka traciła aż 7%
  • Trwa test lokalnego wsparcia

Już 10 dni spadków

Notowania spółki spadał wczoraj o ponad 7% i to przy podwyższonych obrotach. Była to już 10 sesja w ramach trwających spadków, a więc pod względem czasu trwania, mamy okres podobny po korekcie po pierwszym odbiciu w połowie marca. Podobieństwo obu ruchów jest także pod względem zasięgu. Teoretycznie więc, jeżeli całość odbicia miałoby znaleźć kontynuację, to popyt powinien zacząć walczyć o kolejny impuls. Cena znajduje się w strefie lokalnego wsparcia w rejonie 37-38 zł i wydaje się, że jest to odpowiednie miejsce na kolejną reakcję. Jeżeli tak się nie stanie, wskaże to na słabość kupujących.

ccc 29.04.2020
Notowania CCC 29.04.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Rusza emisja akcji

Akcjonariusze CCC zdecydowali o udzieleniu zarządowi upoważnienia do podwyższenia kapitału poprzez emisję do 13 700 000 akcji nowych akcji serii I i J po cenie nie niższej niż 30 zł za sztukę z jednoczesnym wyłączeniem prawa poboru, wynika z podjętych uchwał. Spółka oczekuje, że z emisji pozyska ok. 400-500 mln zł, z przeznaczeniem na kapitał obrotowy i finansowanie bieżącej działalności .

Akcje nowej emisji uczestniczą w dywidendzie za rok obrotowy 2019, tj. począwszy od dnia 1 stycznia 2019 r., na równi z pozostałymi akcjami spółki. W interesie spółki pozbawia się wszystkich dotychczasowych akcjonariuszy spółki w całości prawa poboru wszystkich akcji nowej emisji.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here