Naga MarketsCCC rozczarowuje danymi za IV kw, WIG20 w dół o 1,1%Słabe nastroje w Warszawie Inwestorzy na GPW nie zaliczą wczorajszej sesji do udanych. WIG20 stracił 1,1%, a największy spadek zanotowało CCC, które rozczarowało szacunkowymi danymi za 4Q’20. Na minusie zamknęły się także indeksy mniejszych spółek – mWIG40 stracił 1,0%, a sWIG80 ok 0.6%.

Spadki odnotowały też większe europejskie giełdy, jednak skala korekty nie była tak pokaźna. DAX obniżył się o 0,1%, a FTSE o 0,3%. Za oceanem główne indeksy zamknęły się na niewielkich plusach. Tamtejsi inwestorzy wiążą spore nadzieje z pakietem fiskalnym, którego propozycję ma przedstawić w tym tygodniu Joe Biden. Rośnie także tokijski Nikkei.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z ciekawostek wskazujemy na notowania surowców rolnych (np. pszenicy czy kukurydzy), które notują 7-letnie maksima. W kalendarium makro nie będzie zbyt wielu istotnych odczytów, jednak mimo to warto zwrócić uwagę na odczyt produkcji przemysłowej dla strefy Euro oraz decyzję RPP ws. stóp procentowych (konsensus zakłada utrzymanie dotychczasowych poziomów).

Uwagę inwestorów mogą też przykuwać dane dot. przypadków COVID-19 i działania rządów. Pojawiły się informacje, że w Niemczech lock-down może obowiązywać nawet do kwietnia, co może przekładać się na sentyment do części branż na giełdach.

Adrian Górniak, BDMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here