Naga MarketsCCC rośnie po ogłoszeniu dotyczącym otwarcia galerii handlowychNa czwartkowej sesji główne indeksy za Oceanem lekko zwyżkowały. Z frontu walki z pandemią płyną kolejne mieszane informacje – Novavax opublikował informacje o 89%-owej skuteczności szczepionki w testach przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii.

CCC czwartą siłą warszawskiego parkietu po zakończeniu czwartkowej sesji

Nieco słabszą, bo 86%-ową skuteczność wykazała w zapobieganiu brytyjskiej mutacji wirusa, niestety słabiej (60%) prezentuje się skuteczność wobec wariantu odkrytego w RPA. Teraz szczepionka musi dostać jeszcze akceptacje od regulatora. Dzisiaj Europejska Agencja Leków powinna wydać opinię ws. dopuszczenia do obrotu w UE szczepionki AstraZeneca. Sezon wyników kwartalnych trwa – wczoraj poznaliśmy raporty Mastercard i Visa – obie spółki wypracowały nieco słabszy zysk netto niż w ubiegłym roku, ale lepszy niż zakładał konsensus analityków. Wśród największych spółek, które dzisiaj opublikują raport znajdziemy m.in.: Eli Lilly, Chevron i Honeywell.

Te artykuły również Cię zainteresują
Krajowe indeksy pomimo początkowej słabości zakończyły dzień na plusie. Motorem wzrostu i odwrócenia nastrojów były walory CD Projektu, które zyskały przeszło 15%. Sam wzrost notowań CD Projektu odpowiada za przeszło połowę zwyżki indeksu WIG20, studio pokrywa też przeszło 70% wartości obrotu indeksu. Do wzrostu wyceny spółki przyczynił się pozytywny tweet Elona Muska o grze „Cyberpunk 2077”. Nie pierwszy raz rynki momentalnie dyskontują wpis miliardera.

WIG w układzie dziennym

Do uważnego śledzenia tweetów przyzwyczaił nas w swojej ubiegłej kadencji były prezydent USA Donald Trump. Rynek szybko wypełnił pustkę po zablokowaniu kont byłego prezydenta i obecnie inwestorzy rozgrywają wpisy najbogatszego człowieka na świecie (w zależności od giełdowej wyceny Tesli i Amazona zamienia się pozycją lidera z Jeffem Bezosem). Za CD Projektem na podium znalazły się walory KGHM (+5,8%) i JSW (+4,1%). Pomimo ogłoszenia otwarcia galerii handlowych kurs CCC znalazł się „tylko” na 4 miejscu ze wzrostem o 3,6% – decyzja rządu nie była jednak dużym zaskoczeniem ze względu na wcześniejsze doniesienia medialne sugerujące taki rozwój wydarzeń.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs kryptowalut wykres | pkn orlen notowania | dolar amerykański | biomedlub | dow |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here