Naga MarketsCCC przy linii trendu. Dzisiejszy odczyt sprzedaży detalicznej pomoże notowaniom?Kurs akcji spółki CCC, najpopularniejszego w Polsce producenta obuwia, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,79%. Akcje drożały o 0,50 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 63,56 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 2,48% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 63,50 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 210% wzrost ceny.

  • Spółka będzie produkować ekologiczne obuwie
  • Szansa na odbicie od linii trendu

Cena przy linii trendu

Wczorajsze lepsze nastroje na warszawskim parkiecie nie specjalnie przełożyły się na notowania CCC. Spoglądając jednak na wykres dzienny, widać że popyt stara się wygenerować odbicie od linii trendu. Ruch spadkowy trwa tu od 5 czerwca. W tak długim okresie osiągnięcia strony podażowej nie są imponujące, podobnie jak dynamika spadków i obroty akcjami w tym okresie. To wszystko sugeruje, że można oceniać te spadki jako ruch korekcyjny.

W związku z tym czytelna linia trendu powinna być doskonałym miejsce na odbicie. Być może pretekstem do tego będą dzisiejsze dane z godziny 10:00 o sprzedaży detalicznej za czerwiec. Wczoraj bardzo pozytywnie zaskoczyła produkcja przemysłowa. Jest więc pewna szansa na pozytywny odczyt, który mógłby zostać odebrany jako powód do odbicia.

ccc 21.07.2020
Notowania CCC 21.07.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Ekologiczne obuwie

CCC rozbudowuje linię produktów powstałych przy użyciu technologii lub materiałów ekologicznych, która sygnowana będzie hasłem “Go for Nature”, podała spółka. Nowe produkty pojawią się w sklepach już z początkiem września. Buty i akcesoria z kolekcji “Go for Nature” mają 2 główne wyróżniki. Po pierwsze proces produkcji charakteryzuje się optymalizacją zużycia wody i energii przy zastosowaniu najnowszych technologii, dzięki czemu uzyskujemy produkty przyjazny środowisku. Po drugie produkty z tej linii powstały z ekologicznych surowców i będą wyróżnione trzema rodzajami etykiet: Leather Working Group, Water based PU oraz Recycled plastic bottles, podano także.

“Troska o środowisko naturalne jest integralną częścią naszej działalności. Ogłoszona przez nas niedawno strategia zrównoważonego rozwoju jest syntezą naszego podejścia do kwestii środowiskowych, a także odpowiedzią na potrzeby klientów i rynku, na którym działamy” – powiedział dyrektor zarządzania kategorią produktową i zatowarowaniem w CCC Michał Zgiep, cytowany w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here