Naga MarketsCCC pozytywnie zaskoczyło wynikami - zapiski giełdowego spekulantaPo zamknięciu poniedziałkowej sesji obuwnicza spółka CCC podała szacunkowe wyniki za II kwartał roku obrotowego czyli za okres maj – lipiec 2021 roku. Wyniki pozytywnie zaskoczyły, gdyż spółka odnotowała zdecydowaną poprawę na każdym poziomie, jednak trudno było na wykresie szukać równie pozytywnej reakcji rynku. CCC odnotowało 250 mln zł skonsolidowanego zysku EBITDA wobec 22 mln zł zysku EBITDA rok wcześniej. Przychody w tym okresie wyniosły 2 036 mln zł wobec 1 452 mln zł rok wcześniej.

„Istotna poprawa marży brutto grupy, o przeszło 2,5 pkt proc. r/r. Wzrost głównie za sprawą odbudowy marży w CCC – mniejsza presja na wyprzedaże” – podano w komunikacie. Spółka podała także, że udział e-commerce w przychodach grupy był na bardzo wysokim poziomie 44% (+4 pkt proc. r/r), pomimo pełnego powrotu klientów do sklepów stacjonarnych. Sprzedaż w segmencie CCC była wyższa o 28% r/r i o 9% wobec II kw. 2019, przy istotnie zoptymalizowanej sieci sprzedaży. „Kontynuowany rozwój nowej sieci off-price – sprzedaż z otwartych dotychczas 21 sklepów na poziomie blisko 40 mln zł.Opór zatrzymał wzrost kursu

Podtrzymane plany uruchomienia łącznie ~65 sklepów do końca roku” – dodano w komentarzu do wyników. Patrząc na wykres widać, że mamy za sobą ogromne odbicie. Od pandemicznego dołka z marca 2020 roku kurs wzrósł już o ponad 400%. Obecnie cena oscyluje tuż pod oporem i wydaje się, że wyjście na nowe maksima jest raczej tylko kwestia czasu.

ccc


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here